x-kom hosting

witam ktora plyta lepsza???

ziemniakos
utworzono
utworzono

cze mam pytanko ktora ztych plyt jest najlepsza :MSI P6N SLI V2 nForce650i,, Evega nForce 650i Ultra czy moze asus P5B????????? z gory thx piszcie czemu jest lepsza a nie tylko ze jest dobra!!!!!i ktora jest dobra do o/c????

Demerzel
komentarz
komentarz

Zdecydowanie MSI.

-Większa częstotliwość FSB

-2 złącza PCI-Ex16

-RAID 0 0+1 i 5

Przemek
komentarz
komentarz
-2 złącza PCI-Ex16

To akurat nie jest znaczacym atutem.

$h0ck
komentarz
komentarz
Zdecydowanie MSI.

-Większa częstotliwość FSB

-2 złącza PCI-Ex16

-RAID 0 0+1 i 5

o ile sie nie myle we wszystkich płytach fsb można ustawić ponad 500, więc jeśli ziemniakos nie ma zamiaru bić rekordu może nie zwracać na to uwagi

2 PCI-Ex16- jeśli nie zamierzasz kupywać 2 kart graficznych (i mocnego zasilacza) nie patrz na to

co do RAID sie zgodzę, ale bierz to pod uwagę tylko gdy chcesz pracować na 2 HDD

ja mam ASUSa P5B i żadnych błędów nie ustrzegłem, na razie nie podkrecałem (słaby zasilacz i buda) ale z tego co widziałem w BIOSIE to można sie nieźle 'zabawić'

a EVGA? płyta też dobra lecz ma jedna wade- max napiecie dla pamieci wynosi 2,1V (druga to brak chlodzenia na jednym z mostków)

osobiście polecałbym Asusa (chociaż pozostałe płyty nie są złe, ba nawet bardzo dobre!)

Demerzel
komentarz
komentarz

Dwa PCI-Ex16 są dużym plusem dla gracza, większe FSB daje możliwość założenia w przyszłości lepszego CPU. Jeżeli to ma być komputer do gier i wysokiej wydajności zdecydowanie MSI.

$h0ck
komentarz
komentarz

2 PCI-E plusem dla gracza z grubym portfelem

Jaki procek? Penryn? Jak wyjdzie ma ponoc kosztowac 1000 (slownie: tysiac) dolarow, cos jak teraz X6800. Poza tym zawsze istnieje mozliwosc, ze Penryn okaze sie podobnie cudownym wynalazkiem co p4.

Demerzel
komentarz
komentarz

Mam PIV HT i nie narzekam bardzo ładnie się sprawuje. A nawet najdroższy sprzęt tanieje. Może sobie kupić jak jego cena pójdzie w dół. Zawsze warto kupować nowe i dobre płyty główne to podstawa modernizacji ale kto kupuje najnowsze procesory? Tylko bogacze maniacy.

ziemniakos
komentarz
komentarz

ja chce ta plytke pod ten zestaw:

pentium E2140

1GB ram kingston 667

dysk segate 160GB sataII

karta graficzna:palit grforce 7300gt sonic

czyli ktora plyta bedzie najlepsza??? troche to podkrence ale nie duzo noi w przyszlosci jakis lepszy procek dożuce

Demerzel
komentarz
komentarz

Jak w przyszłości chcesz zmieniać CPU tym bardziej obstaje przy MSI.

ziemniakos
komentarz
komentarz

ale bedzie pasowala do tego zestawu co podalem wczesniej ???? i do o/c jest dobra???

Demerzel
komentarz
komentarz

MSI obsługuje pamięci z szybkościami 800 / 533 / 400 albo te co masz zwolnią do 533 albo inne potrzeba na 800MHz. Może dadzą się prze-taktować nie wiem. Poza pamięciami reszta pasuje jak ulał.

W przypadku Asusa nie będzie tego problemu z pamięcią. Która lepsza do OC nie wiem.

ziemniakos
komentarz
komentarz

czyli jak ramy zmienie na 800MHz na patrioty bo jeszcze tamtych nie kupilem to zestaw bedzie dobrze smigal?? jakies nowe gierki pojda???

Demerzel
komentarz
komentarz

Śmigał będzie dobrze i będzie dobry do modernizacji a pójdzie wszystko co ta karta graficzna pociągnie. Sprawdź wymagania jakiś nowych gier i zobacz czy ona się łapie. Nie gram więc tego ci nie powiem jak najnowsze gry będą na niej chodziły.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.