x-kom hosting

Naprawa bad sektorów dysk zewnętrzny

solec
utworzono
utworzono

mam dysk zewnętrzny 1T seagate. czym naprawic badsektory bez utraty danych?

-ponton-
komentarz
komentarz

Bad sektory się nie naprawia kolego, może więcej opisz podaj smart dysku

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli jest to BadSector, który powstał w sposób mechaniczny - uszkodzona powłoka magnetyczna na talerzu dysku, to jedyna naprawa to wymiana dysku na nowy. Skoro masz tak duży dysk, to powinien być on jeszcze na gwarancji i podlega wymianie na nowy ze względu właśnie na badsektory.

neo10
komentarz
komentarz (edytowane)

Naprawić się teoretycznie nie da :( Można spróbować co prawda programami w stylu [url="https://ssl.allegro.pl/hdd-regenerator-2011-napraw-bledy-na-dysku-i1216438436.html"]HDD Regenerator[/url] ale to płatny program nie wiem czy jest jego darmowa wersja i nie koniecznie uda mu się naprawić badsector działa tylko z fizyczne błędy.
Z tego co wyczytałem nie traci się przy tym danych o ile uda się usunąć błąd jak programowi się to parokrotnie nie uda niestety kasuje sam wszystko z dysku.


Druga opcja z takim dyskiem to ominąć te bad sectory o ile są blisko siebie tworząc parę partycji i kasując na końcu tą która wypada na bad sectorach ;]
Ogólnie trzeba przy tym pokombinować trochę z obliczeniami i robić to w sumie trochę na chybił trafił ale pare dysków już tak naprawiałem i nadal chodzą ;]
ale przy tej metodzie na dysku nie zostają żadne dane...
przy takich kombinacjach traci się wszystkie dane na dysku za to potem działa normalnie ;] parokrotnie już wykonywałem takie kombinacje i dyski nadal działają bez problemu ;]

Zrób test powierzchni z opcją dokładnego programem [url="http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html"]HD Tune[/url] i wrzuć na forum ;]

A ogólnie dysk nie jest jeszcze na gwarancji? ;]

solec
komentarz
komentarz

ok zaraz sprawdze tym HD Tune. a HDD Regenerator widzi w jakikolwiek sposób urządzania podłączone pod USB ?

-ponton-
komentarz
komentarz

co chcesz sprawdzać,scan robić nic nie rób jak masz dane i zależy ci na nich bo bardziej go uszkodzisz tylko zawartość zakładki Health podaj to jest smart regenerator zostaw w spokoju bo nic on ci nie naprawi

solec
komentarz
komentarz

[img]http://img339.imageshack.us/img339/3806/schowek01y.png[/img]

w tej zakładce nic nie ma jest puste białe pole

-ponton-
komentarz
komentarz

to inny program crystaldiskinfo,a teraz pytanie skąd wiesz o bad sektorach

solec
komentarz
komentarz

[quote name='-ponton-' timestamp='1285593311' post='1093901']
to inny program crystaldiskinfo,a teraz pytanie skąd wiesz o bad sektorach
[/quote]
sprawdzałem victoria i wiesza sie .

-ponton-
komentarz
komentarz (edytowane)

tu nie ma co naprawiać ponad 600 bad sektorów co prawda zastąpione zapasowymi ale następne w ilości 1414 z kolumny C6 i C7 są to są raczej nienaprawialne nie mogą zostać zastąpione zapasem jednym słowem przy takich ilościach badów dysk nadaje się do wymiany

solec
komentarz
komentarz

[quote name='-ponton-' timestamp='1285596432' post='1093926']
tu nie ma co naprawiać ponad 600 bad sektorów co prawda zastąpione zapasowymi ale następne w ilości 1414 z kolumny C6 i C7 są to są raczej nienaprawialne nie mogą zostać zastąpione zapasem jednym słowem przy takich ilościach badów dysk nadaje się do wymiany
[/quote]
jest na gwarancji wiec nie ma problemu ale mam ok 50 gb waznych plików i tu jest problem.

-ponton-
komentarz
komentarz

jak masz ważne dane to co możesz kopiuj jak najszybciej bo stracisz wszystko i nie mecz już niczym tego dysku bo ci się rozkraczy w jednej chwili

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.