x-kom hosting

nf7 i sata 2

zezor
utworzono
utworzono

Mam płytke Abit NF7 rev 2.0 i podłaczony do niej dysk 80 WD pata,

mam tez drugi dysk maxtora 250 sata 2 , problem tkwi w tym ze jak odepne 80-tke to komp nie widzi jak trzeba dysku od maxtora i pisze mi podczas uruchomienia brak pliku NTLD , jak podłacze i odpale system z 80tki to w windzie dysk 250 juz jest widziany normalnie , wszystkie dane itd. musze oddac mój dysk 80 ke za kilka dni kumplowi i postawic se system po ludzku na maxtorze ale za holere nie umiem . wczoraj ze cztery razy bios zmieniałem i dalej tosamo. pomózcie prosze . pozdr. zezor

lesny1993
komentarz
komentarz

Skoro nie masz zainstalowanego systemu na 250GB to nie uruchomisz systemu :)

Są jakieś programy które umożliwiają przeniesienie np. z HDD 80GB na HDD 250GB cały system wraz z wszystkimi plikami ale niech inni polecą :)

Demerzel
komentarz
komentarz

Masz teraz dwa dyski, odpinasz jeden nie widzi drugiego. Próbowałeś tego Maxtora włożyć na miejsce 80?

A masz system na Maxtorze?

zezor
komentarz
komentarz

80tka jest na starej tasmie pata wiec nie moge go zastąpic a na niej mam system, jak ja odłącze to po odpaleniu instalki xp instalator informuje mnie ze nie odnalazł zadnego dysku jak ja zapne to juz w odpalonym systemie 250tka sata jest widoczna

, kuna nie mam pojecia co z tym poczac.

Demerzel
komentarz
komentarz

Poszperaj na googlach. Trzeba utworzyć specjalną dyskietkę startową żeby z niej odpalić instalację. Dyskietka ta załaduje sterowniki do obsługi dysku.

zezor
komentarz
komentarz

ok ale co na tej dyskietce miało by byc, bo wydaje mi sie ze to wina biosu , hociaz moze potrzebuje sterów do dysku by dograc je podczas instalki przez f6 ale gdzie je znalesc do tego dysku??

Demerzel
komentarz
komentarz

Google są wielkie, tam pisze co nieco.

zezor
komentarz
komentarz

ej kurcze niejestem amatorem w wyszukiwaniu danych na necie , zarywam noce do 2-3 od kilku dni w poszukiwaniu odpowiedzi na ten temat a ty mi tu o wielkosci googla , jak wiesz to pomóz jak nie to nienapendzaj se licznika bzdurkami jak wyzej . pozdr.

Demerzel
komentarz
komentarz

Zezor, na stronie do której podałem ci linka pisze jak stworzyć dyskietkę ze sterownikami do rozpoczęcia instalacji. Wystarczy przeczytać i wypróbować.

dar55
komentarz
komentarz

coś mnie się zdaje że szukać nie umiesz :D

tutaj masz jak się instaluje sata http://www.forumpc.pl/viewtopic.php?t=7938

a teraz tak , stery SATA znajdziesz na płycie CD od płyty głównej lub na stronie producenta PŁYTY !!!

musisz w biosie przestawić bootowanie na sata (oczywiście podpiąć pod pierwszy kanał)

może też się zdarzyć że płyta nie obsługuje lub lipnie SATA II , więc przestaw zworką na dysku by był SATA I ( żednej różnicy nie ma )

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.