x-kom hosting

Napięcie Ramów i7

JuriGa
utworzono
utworzono (edytowane)

Czy to prawda, że napięcie ramów do procka i7 musi wynosic 1,65V ? a co jak beda miec wiecej procek sie spieprzy? chce do i7 kupić takie ramy http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=53331 a nie ma tam zadnej wzmianki na temat ich napiecia. Napisal bym w dziale RAMY ale nikt tam nie zaglada a zalezy mi na szybkiej odpowiedzi.


[color="#FF0000"]//Przenoszę do ''Pamięci''.
//Magellan[/color]

Edytowane przez Magellan

Filo1
komentarz
komentarz (edytowane)

napięcie ramów nie ma nic do procesora

dla ddr3 max napięcie wynosi 1,65V oto ci chodziło?

Edytowane przez Filo1
JuriGa
komentarz
komentarz (edytowane)

Chodzilo mi o to ze nie ktore ramy maja napiecie 1,65 V jak naprzyklad Low Voltage ale sa takie ktore maja 1,90+ V i ponoc i7 moze miec tylko 1,65V. Czy to prawda? i czy jak bede mial znapieciem 1,9~ to co procek mi sie zepsuje?

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
Magellan
komentarz
komentarz

[quote name='Filo1' date='24 wrzesień 2010 - 15:59' timestamp='1285336915' post='1092428']
napięcie ramów nie ma nic do procesora
[/quote]
Owszem ma, bo kontroler pamięci w i7 jest zintegrowany z procesorem. Wg Intela maksymalne napięcie dla pamięci pod i7 to 1,65V i tego się trzymajmy. Gdy kupisz pamięci o wyższym napięciu standardowym możesz uszkodzić kontroler pamięci a z tym cały procesor.

luk1999
komentarz
komentarz (edytowane)

Zestawy trójkanałowe (czyli pod i7 LGA1366) nigdy nie mają fabrycznych napięć wyższych od 1,65 V. Tamte Geile pewnie mają 1,6 lub 1,65 V.

Edytowane przez luk1999

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.