x-kom hosting

[Rozwiazany]Co będzie jeśli połącze

romusmily
utworzono
utworzono

Witam. Mam 2x kostki ram po 256MB i 200MHz. Obie są tej samej wirmy czyli Kingmax CL 2.5. Teraz kupiłem sobie kostke firmy Geil. 1GB 400MHz i CL 2.5.

I tu mam pytanie czy jeśli nie wyciągnę starych kostek i włoże nową to mocno się będą "gryźć"?

Przemek
komentarz
komentarz

Bedzie albo albo ;)

Jak beda wspolpracowac to bedzie OK.

Tylko zauwaz ze nowe pamieci zejda do czestotliwosci tych starych.

Gość
komentarz
komentarz

romusmily, Jaki masz procesor?

WolfiK
komentarz
komentarz
Witam. Mam 2x kostki ram po 256MB i 200MHz. Obie są tej samej wirmy czyli Kingmax CL 2.5. Teraz kupiłem sobie kostke firmy Geil. 1GB 400MHz i CL 2.5.

Hm... DDR chyba pracują od 133 mhz wzwyż... Więc jeżeli mówisz że 200 to chodzi ci o efektywne taktowanie czy rzeczywiste? jeżeli rzeczywiste to by się zgadzało ;) po 400 mhz.

Gość
komentarz
komentarz

WolfiK, Przy celeronie będzie to taktowanie efektywne, a każda inna kość mogąca pracować z częstotliwościami do 400MHz, będzie taktowana efektywnie jako 200MHz.

Demerzel
komentarz
komentarz

Romusmily, podaj nazwę płyt głównej.

romusmily
komentarz
komentarz

Więc. Procesor: AMD Athlon 2800+ Barton

Płyta głowna ASUS A7N8X

Demerzel
komentarz
komentarz

ciężko o porządny opis tej płyty :( . Założysz puść memtest i zobaczysz jak chodzi.

Przemek
komentarz
komentarz
Założysz puść memtest i zobaczysz jak chodzi.

Ale po co ?

romusmily
komentarz
komentarz

W razie jakich kolwiek pytań o moich kostkach prosze look here:

ramyfo1.th.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Procesor: AMD Athlon 2800+ Barton
I masz pamięci 200MHz? Nie wierzę! Ten procek chodzi na szyna 166MHz (x2=333 efektywnie)! Żadna pamięć 200MHz nie bedzie działała poprawnie przy tej częstotliwości!
romusmily
komentarz
komentarz

Tzn, że mam sobie załatwić kostki 333?

P.S. Aha szefie... Chodzi o to, że ja na daną chwilę mam Semprona 2200+, ale na biurku leży mi ten procek o którym mówiłem wcześniej, ale zanim go podłącze muszę wiedzieć wszystko o moim PC ;)

Gość
komentarz
komentarz

Sempron 2200+ chodzi na szynie 133MHz (x2=266) Więc pamięci o fsb 200MHz też nie będą z nim współpracować. Więc albo masz pamięci 400MHz, albo coś jest nie tak z Twoim opisem!

romusmily
komentarz
komentarz

To może lepiej tak:

Powiedz mi co chcesz wiedzieć o moim kompie, a ja zrobie fotki z EVERESTA i wkleje ;) Dobrze?

dar55
komentarz
komentarz

romusmily, ty sie lepiej zdecyduj jaką masz płytę , te http://www.forumpc.pl/viewtopic.php?p=1190...ghlight=#119076 czy n8 bo to dwie różne płyty

a do puciek, przeciez widac na screenie że ma czterysetki :D

Gość
komentarz
komentarz

dar55, Masz rację ;) Screena nie oglądałem wcześniej, bo go nie zauważyłem. (mea culpa)

romusmily, Każde pamięci o częstotliwości taktowania 333 i 400 MHz - DDR będą poprawnie pracowały z tymi procesorami! Na 100% Jedynym problemem może być płyta główna i obsługa pamięci w trybie dual.

romusmily
komentarz
komentarz
romusmily, ty sie lepiej zdecyduj jaką masz płytę , te http://www.forumpc.pl/viewtopic.php?p=1190...ghlight=#119076 czy n8 bo to dwie różne płyty

a do puciek, przeciez widac na screenie że ma czterysetki :D

Ja widze 200 ;]

P.S. Ja mam a7n8x ;] Tam się mocno pomyliłem ;]

dar55
komentarz
komentarz

Ja widze 200 ;]
no i dobrze widzisz ale to jest 400 :D
romusmily
komentarz
komentarz
Ja widze 200 ;]
no i dobrze widzisz ale to jest 400 :D

Tzn, że to się dodaje MHz z dwóch kostek? O to Ci chodzi?

Gość
komentarz
komentarz

romusmily, Nie! przed tym opisem jest info PC3200! A to oznacza, że pamięci pracują z maksymalną częstotliwością 200x2 czyli 400MHz. Przy sempronie będą pracowały z szybkością 266MHz, a przy bartonie z 333MHz.

dar55
komentarz
komentarz
Przy sempronie będą pracowały z szybkością 266MHz, a przy bartonie z 333MHz.

czy oby napewno ?

Gość
komentarz
komentarz

Pierwsze raczej pracowały na szynie 266 (133x2) a nowsze na wyższej (166x2=333)

romusmily
komentarz
komentarz

To fajnie :) Ale wróćmy do pytanie głównego:

Czy tam te kostki będą "współpracować" z tą:

http://allegro.pl/item222752319_geil_ddr_1..._wieczysta.html

dar55
komentarz
komentarz

chodzi mi o to że można ustawić asynchronicznie fsb dla procka 333 a ram 400

Gość
komentarz
komentarz

dar55, Wiem, ale te procki chodziły najwydajniej przy synchronicznym taktowaniu procka z pamięciami!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.