x-kom hosting

problem z ramem

Gość
utworzono
utworzono

witam o to moj sprzet:
[URL=http://img825.imageshack.us/i/parametrykompa.jpg/][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/6237/parametrykompa.jpg[/IMG][/URL]
kupilem sobie dwie kosci DDram2 kingston 1gb 533, w sklepie sie pytali o plyte glowna wiec im podalem nazwe itp jak w obrazku, wlozylem do kompa i nie chce sie zalaczyc czyli wiatraczek chlodzacy procesor chodzi na max obrotach monitor sie nie zalacza, probowalem ze stara karta i bez tez ze zmiana miejsc w slotach (mam tylko 2 sloty) i nic nie dalo, patrzalem na necie i cos ludzi pisali zeby pozmieniac w biosie ale ja jestem w tych sprawach zielony i nie chcial bym czegos popsuc, czy cos mozna zrobic zeby komp czytal ram i wszystko poprawnie dzialalo?
prosil bym o szczegolowa pomoc czyli z podaniem co i jak i czy moze zagrazac komputerowi zeby nie bylo tak ze ja cos zmienie w biosie a potem mi sie cos zchajczy w kompie :)

Gość
komentarz
komentarz

A pamięci są sprawne? Jeżeli kupiłeś w sklepie, to zanieś tam kompa i niech dobiorą Ci odpowiednią pamięć.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

jak poszlem do sklepu to mi kazali podac nazwe plyty glownej zeby dobrali odopwiednia dla tej plyty bo chcialem kupic sobie 2gb w jednej kosci i mi powiedzieli ze moja karta moze nieodczytac i mi poradzili po 1 gb, ale jak patrzalem w necie to ludzie mowia cos o biosie ale ja nie wiem jak np zresetowac biosa czy cos, ale mnie to dziwi jak kosci maja ta sama predkosc co stara kosc to czemu to nie chce dzialczyc... :(
@edit
po za tym po otwarciu ramu juz nie mozna oddac ramu

troche sie pobawilem z zmiana tych kosci i:
karta 512 jaka mialem od dawna w 1 slocie a 1 gb w 2 slocie(z kazda z tych 2 po 1gb) komp sie odpali normalnie tylko ze jak mam do wyboru takie cos jest Start system normally czy jakos tak i to wybieram i nic sie nie dzieje po za tym a powinien sie ladowac system, moze cos trzeba zmienic w biosie? jak wsadze jedna lub 2 (te po 1 gb bez tej 512) w sloty to sie dzieje to co na poczatku pisalem, wentylatory tylko dzialaja a monitor jakby wyl[color="#ff0000"]ą[/color]czony

[color="#ff0000"]fajne[/color] forum o kompach, sami specjalisci doslownie az sam musze sobie poradzic chociaz nie wiem jak....

[color="#ff0000"]//troszkę grzeczniej ;]
//może po prostu nikt nie wie
//dan [/color]

to jest wlasnie grzecznie, po co zakladac forum o kompach z mala wiedza? to jakby kazac kucharzowi ugotowac rosol ktorego nie umie ugotowac bo wagarowal na zajeciach

Edytowane przez danielek316
Gość
komentarz
komentarz

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś ze swoim problemem zaszedł do wszech wiedzącego serwisu komputerowego i zapłacił im odpowiednią kwotę za ich wiedzę. Nikt tutaj nie ma żadnego obowiązku Ci pomóc, a pisząc takie teksty tym bardziej tej pomocy nie uzyskasz. Radzę przyszykować kasę i udać się do serwisu komputerowego.

Gość
komentarz
komentarz

no i dobrze w koncu znajde jakas normalna osobe ktora bedzie w stanie mi pomoc a widze ze mi sie nie oplaca pisac z dziecmi na poziomie podstawowym, po za tym nikogo nie zmuszam do odpowiedzi caly ten post swiadczy o tym ze na tym forum nie ma nikogo kto by byl w stanie rozwiazac wiekszosc problemow, aha a mozna by bylo pisac ze nikt nie jest w stanie pomoc a nie [color="#ff0000"]**********[/color] o zaniesieniu kompa do sklepu jak jest oczywiste ze po rozpakowaniu nie mozna oddac... to swiadczy o wiedzy ktora tu sie przelewa doslownie...

[color="#ff0000"]//+20% do statusu ostrzeżeń
//wulgaryzmy i brak jakiejkolwiek kultury osobistej
//raaz[/color]

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='dever7779' date='26 wrzesień 2010 - 13:41' timestamp='1285501381' post='1093430']
jak jest oczywiste ze po rozpakowaniu nie mozna oddac
[/quote]
Masz prawo zwrócić towar w przeciągu 10 dni od momentu zakupu i większość sklepów nie robi żadnych problemów (nawet po otwarciu opakowania). Mało tego, skoro oni dobierali pamięć, a ona nie działa, to masz prawo do reklamacji i sklep powinien dobrać Ci działającą pamięć. Na temat Twojej wiedzy nie mam zamiaru się wypowiadać, ale kulturę masz na poziomie 12-sto latka. Nic dziwnego, że nikt Ci nie pomógł, bo w języku ludzi kulturalnych nie ma słów tak obraźliwych, aby móc dokładnie określić Twoją osobę. Życzę powodzenia w serwisie.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

haha wiekszosc a to moze nie jest to 60%? oni mowili ze nie przyjmuja zwrotu a po za tym widac twoj poziom... nie powiem bo sie dziecko obrazi, rozpakowujac ram masz pod koscia taka karteczke, pewnie bys jej nawet nie przeczytal, napisane jest jedno zdanie, ze nie przyjmuja zwrotu i kropka! nikt tu sie nie zna i dlatego nikt tu nie pisze widze tylko że ze samymi dziecmi pisze...
[color="#ff0000"]
//widzę że jedno ostrzeżenie niczego Cię nie nauczyło
//nie będę tolerował chamstwa które wylewa się z Ciebie w każdym poście
//żegnam i do niezobaczenia
//dan[/color]

Edytowane przez danielek316
Gość
komentarz
komentarz

A więc tak, moje drogie biedne dziecko. Zmień BIOS na płycie głównej do najnowszego: http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga-8vm800pmd-775.html Posiada on poprawkę do obsługi większej ilości pamięci. Jeżeli to nie pomoże, to niestety muszę Cię zmartwić. Twoja płyta główna może nie współpracować z tymi pamięciami i sprzedawcy w tym Hipermarkecie (bo tylko one nie przyjmują zwrotów - a w zasadzie tylko tak mówią, bo wszystko jest możliwe) zrobili Cię w bambuko i sprzedali coś, co nie będzie działać. A że jesteś naiwny twierdząc, że nie przyjmują zwrotów, to już Twoja sprawa. Jeżeli po zmianie BIOSU pamięci dalej nie będą działać poprawnie, to nie pozostanie Ci nic innego jak je sprzedać i kupić takie, które na 100% będą chodzić. Tak to jest, jak części do komputera kupuje się w Hipermarkecie, a nie w sklepie komputerowym.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.