x-kom hosting

Podkręcanie Athlona 64 3800+ x2

kwachu1992
utworzono
utworzono

Witam !

Mam zamiar podkręcić swojego procka Athlona 64 3800+ x2

Podaję resztę sprzętu:

Płyta główna: Asus M2V-MX

Procek: Athlon 64 3800+ x2

Chłodzenie: Arctic Cooler Freezer 64 Pro

Pamięć: Geil 2x512mb 667mhz cl3

Grafika: Galaxy 7600gs 256mb 1.4n

Dysk: Seagate 40GB (5 letni)

Zasilacz: Fortron 400W

Kiedyś jak miałem boxowe zasilanie to podkręciłem go z 2000mhz do 2200mhz w biosie.

I teraz moje pytania:

1. Czy przy tym zasilaczu co mam teraz dobrze się będzie ten procek kręcił ?

2. W poniedziałek dostanę nowy dysk 160GB Seagate. Lepiej będzie na niego poczekać z kręceniem czy mogę kręcić na tej 40GB ?

3. Nie wiem co z pamięciami ? Nadają się do O/C ?

Chciałbym zaznaczyć, że mam zamiar podkrecić go jak najbardziej się da ;)

Z góry dziex za odpowiedzi

Pozdro !

mat159
komentarz
komentarz

Ad 2. Dysk nie ma tu nic do rzeczy. Mozesz smialo krecic.

Ad 3. Pamieci raczej powinny sie nadawac, w koncu GeiL :)

Co do zasilacza pewnosci nie mam, ale to nie jest jakies tam no name, wiec powienien dac rade

kwachu1992
komentarz
komentarz

już przeglądałem jakiś poradnik i pisało coś o zmianie napięcia zasilacza, kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrac ? jakims programem czy w biosie ? nie chicałbym czegoś spalić :) kiedyś też słyszałem, że przy o/c niektóre procki mają jakieś blokady i nie da się ich spalić, to prawda ?

mat myslisz, że mógłbym tak podkrecic procka jak Ty ? do 2.7 ?

mat159
komentarz
komentarz

Cos chyba nie doczytales, na zasilaczu sie nie zmienia napiecia! Mozesz zmienic napiecie rdzenia procka, ale to dopiero wtedy, gdy nie bedzie szlo dalej podkrecic Na poczatek najwazniejsze zebys obnizyl HT najlepiej na x3, potem zmniejszyc tez taktowanie pamieci i isc powoli do gory z HTT. Zreszta w poradnikach masz opisane. I wszystko robisz w biosie, tak jest najlepiej. Masz tam tez pewnie ustawiona max temperature po przekroczeniu ktorej komp sie sam wylaczy, wiec nie musisz sie zbytnio bac. Gdyby komp nie wstawal, to reset biosu i jedziemy od nowa.

A do ilu podkrecisz, to juz indywidualna sprawa overclockera i procka :)

kwachu1992
komentarz
komentarz

przegladalem jeden poradnik ale malo z tego rozumie, np te skróty wszystkie: HTT itd.

będę musiał chyba dokładniej przeanalizować te poradniki. :)

no ale dziex za odpowiedzi.

zapraszam userów którzy mieli juz z tym do czynienia do dalszego wypowiadania się !

mat159
komentarz
komentarz

W poradnikach zwykle wszystko jest opisane tak, aby mozna bylo rozpoznac poszczegolne ustawienia w biosie. Mysle ze ladnie wytlumaczone jest na http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177-2

Jesli zalapiesz o co chodzi to potem bedzie z gorki :)

riken
komentarz
komentarz
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177-2

Jesli zalapiesz o co chodzi to potem bedzie z gorki :)

Ja z tego poradnika sie nauczyłem podkręcać,więc myślę że ty też powinieneś to załapać

kwachu1992
komentarz
komentarz

dzieki mat za linka, własnie zabieram sie do czytania.

tymczasem zapraszam do dalszego wypowiadania sie :)

mat159
komentarz
komentarz

Co tu wiecej do gadania, przeczytaj, zapoznaj sie i w razie watpliwosci pytaj :D wszystko wyjdzie w praktyce :)

ptasior360
komentarz
komentarz

mam athlona x2 3600+, też chciałbym go podkręcić tylko że w biosie niemam takiej opcji, a jak wcisne F1+Ctrl to wyskakuje mi pomoc. Od czego zacząć podkręcanie (co najpierw zmienić) prosze o pomoc bo jestem zupełnie ciemny jeśli chodzi o te sprawy.

  • 5 miesięcy później...
agrzele
komentarz
komentarz
....Kiedyś jak miałem boxowe zasilanie to podkręciłem go z 2000mhz do 2200mhz w biosie.....

Cześć,

a jak to zrobiłeś Kwachu? Ja mam tą samą płytę i nie ma tam możliwości zmiany FSB, a mnożnik mogę jedynie obniżyć :(.

Pozdro

Lewy12
komentarz
komentarz

Kwachu1992 na twoim miejscu nie zmieniał bym taktowania pamięci na miejsze przestaw je na CL5 i na 800MHz powiny pójść.Ustaw 5-5-5-15

snip91
komentarz
komentarz

Po co odkopywać temat ze sierpnia ? Na pewno już nieaktualny.

Lewy12
komentarz
komentarz

Nawet na date nie spojrzałem :D

agrzele
komentarz
komentarz

Ja odkopałem ten temat, bo wreszcie znalazłem kogoś z płytą M2V-MX i do tego jeszcze piszącego, że podkręcił w BIOSie. Ja tam żadnej opcji nie wiedzę. Głupi nie jestem, ale pewnie czegoś nie wiem :blink: .

Kwachu pomocy!!!! Powiedz no jak to zrobiłeś :).

Jeśli ktokolwiek inny mógłby mi coś poradzić to chętnie wysłucham Crtl+F1 żadnych nowych opcji mi nie ujawinił :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.