x-kom hosting

4GB A-Data Gaming 1600MHz CL9 za 330 zł - warto?

baq1
utworzono
utworzono (edytowane)

To ja się podepnę pod temat i mam pytanie - 4GB A-Data Gaming 1600MHz CL9 za jakieś 330 zł - warto ?
Czy może w okolicach tej ceny znajdę lepsze ?

Mam zamiar wydać nie więcej jak 400 zł ( a przydało by się mniej, bo zostało by na kartę graficzną ).
Procesor będę na pewno podkręcał, więc i pamięci równo by się kręciły to albo jakieś 1333 które się będą dobrze podkręcać, albo jakieś o fabrycznie wyższych taktowaniach - byle w takiej cenie jak napisałem i warte tej ceny.

Edytowane przez snip91
post wydzielony jako temat

snip91
komentarz
komentarz

Nówki? Można brać.

Tutaj tanie pamięci aktualnie na promocji w ESC: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=20085

Chociaż lepsze by były A-Daty, ale tu musiałbyś dać więcej.

baq1
komentarz
komentarz

Jak z podkręcaniem tych pamięci? Wyciągnie na nich 2GHz ?

W podobnej kategorii cenowej do wyboru są jeszcze Corsair XMS3 1600MHz CL9 4GB oraz Kingston HyperX 1600MHz CL9 - które z tych trzech są najlepsze ?

Mam jeszcze ogólnikowe pytanie - na jakich taktowaniach brać pamięci - rozglądać się za 1333, 1600, 1800 czy może 2000 ( procesor i3 z którym będą współpracowały pamięci obsługuje standardowo max. 1333MHz, ale na pewno komputer nie będzie pracował na standardowych taktach ;) ).

Mirror
komentarz
komentarz

http://infobit.pl/hardware/pamieci-ddr3-pojedynek-w-kategorii-1600mhz-2 tu masz odpowiedzi na wiele twoich pytań.

Jak chcesz pakować do i3 to pamięci nie mogą mieć napięcia wyższego niż 1,65V bo mogą uwalić kontroler pamięci procesora. Tak było przynajmniej w reszcie procesorów iX - i5 i i7

baq1
komentarz
komentarz (edytowane)

A-Data mają podane napięcie od 1.55 - 1.75V, po włożeniu tych pamięci na jakich standardowo napięciach będą pracowały? Kontroler można uwalić przez samo włożenie nieodpowiednich pamięci czy dopiero przez ręczne podnoszenie napięcia ?

Poszukałem informacji na temat napięć pamięci przy procesorach iX i wszędzie są sprzeczne informacje - raz pisze, że napięcie pamięci nie ma znaczenia, gdzie indziej pisze, że przekraczanie 1.65V jest niebezpieczne dla kontrolera, w innym miejscu znowu, że napięcie pamięci nie ma znaczenia o ile napięcie dla bloku Uncore nie różni się od napięcia pamięci wiecej jak 0,5V..

Edytowane przez baq1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.