x-kom hosting

[Rozwiązany] Nagrzewający sie ram (?)

MikE2oo2
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam następujący problem, podczas grania wyrzuca mnie z gier, zawsze wyskakuje jakiś błąd. Zauważyłem ,że zazwyczaj on dotyczy pamięci. Po kilku godzinnym testowaniu przez Memtest znalazło błąd. Postanowiłem ,że kupie dodatkowe kości pamięci sprawdzę czy to rzeczywiście ram i te co mam wyśle z powrotem do sklepu z reklamacją (komputer ma dopiero rok, wszystkie pod zespoły są na gwarancji jeszcze). Po wymianie pamięci dalej sie dzieje to samo, bez żadnych zmian :( Czy to jest prawdopodobne bym miał oba zestawy (2x2) zepsuty ? chyba raczej szanse są nikłe. A co zauważyłem dziś dziwnego. Pamięci są strasznie gorące, nawet po chwili użytkowania (10min) ? Nawet bardziej gorące od karty (która ma ok 70 C, a w stresie do 80, czy to jest normalne tak swoją drogą?) Pragnę zaznaczyć ,że kompletnie się nie znam na komputerach od strony technicznej. Czy jest to możliwe, że wykryty błąd przez Memtest jest spowodowany uszkodzoną płytą główną ? Kompletnie nie wiem co mam zrobić ? czy może oddać do jakiegoś serwisu w pobliżu aby "przebadali" mój komputer i jak coś znajdą to wysłać do ESC (tam kupiłem komputer) z reklmacją daną część komputera? Co byście mi doradzili moi drodzy ? :)

Procesor: AMD Phenom II X4 955
Płyta głowna: Gigabyte MA770T
Pamięć RAM: A-Data 8GB (4x2GB) 1600MHz CL7 X-Series
Dysk twardy: Western Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AACS]
Karta graficzna: Sapphire HD4890 Vapor-x
Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W

Edytowane przez Mike1410

Perceptron
komentarz
komentarz

W nowych pamięciach od razu memtest wykrył Ci błędy? Bawiłeś się w jakieś podkręcanie w BIOSie?
Zrób na początek reset ustawień i aktualizacje BIOSu. Sprawdź też napięcia jakimś programem.

MikE2oo2
komentarz
komentarz (edytowane)

W starych miałem błąd, ale wymiana na nowe nic nie zmieniła. Zmieniłem taktowanie z 1600 na 1333 i jak by troche lepiej, ale jeszcze mnie wyrzuca.
Teraz zrobie tak jak piszesz i dam znać

Niesamowite, grałem 2 godziny, oglądałem replaye itd i nic! (normalnie max 15 min i kick) nie wyrzuciło mnie. Zwykły reset ustawień biosu pomógł. Dzięki !!! :*

Edytowane przez Mike1410

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.