x-kom hosting

Ustawianie pamięci ram na 1066Mhz

OwczarBaza
utworzono
utworzono

Witam to mój komputer
płyta główna gigabyte GA-G31M-ES2L
Procesor Intel Core Duo E8400
Ram Geil Black Dragon
karta graficzna Gainward Gts 250

i gdy włączam komputer to moją pamięć ram widzi jako 800Mhz a chce żeby było na 1066mhz mógłby mi ktoś napisać jak to zrobić
krok po kroku bo jestem cienki w tych sprawach

czanklas22
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź najpierw napięcie bo bodajże te kości pracują na napięciu od 2,2 do 2,4 volt.
Jest w biosie takie ustawienie System Memory Multiplier i tam musisz zmienić wartości i musisz tak dopasować aż wartość zmieniona widoczna pod spodem będzie jak najbliższa 1066, czasem idealnie nie dopasujesz. Ta wartość w system memory multiplier najlepiej jak jest zbliżona do wartości cpu host frequency. Na przykład cpu host freq wynosi 266 , a w system memory jest wartość 260 to najlepiej ją wybrać i jest tam też mnożnik czyli mnożymy to razy 4 i wychodzi 1040 i można tak zostawić.
Ja tak zrobiłem u siebie i jest dobrze, testy przechodziły a jeśli coś źle pisze to niech ktoś mnie poprawi.

  • 4 tygodnie później...
OwczarBaza
komentarz
komentarz

możesz dokładniej to opisac gdzie ustawić mnożnik

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.