x-kom hosting

Vista Ultimate 64 bit wykrywa tylko 2.75GB RAM'u

Thunder141
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!
Mam taki problem dotyczący ramu. Chodzi o to że w komputerze mam wpięte 4gb ramu (2x2gb. Natomiast Windows Vista Ultimate 64 bity wykrywa tylko 2,75gb. W Właściwościach mojego komputera jest niby 4gb. Ale gdy uruchomię program dxdiag to pokazuje że mam tylko 2,75gb. Bios niby takze wykrywa 4gb. Jaka może być przyczyna?
Windows Vista Ultimate 64bity SP-2
Płyta główna - Foxconn 45cmx
Bios - Phoenix AwardBIOS v6.00pg
Karta Graficzna - GeForce GT 220

Edytowane przez snip91
zmiana nazwy tematu

marcinsars
komentarz
komentarz

Sprawdz dlamnie Everestem Pamięci i SPD
Jestem ciekawy. Tu wina leży po stornie systemu. A masz grafe na płycie tak z ciekwaości pytam.

Thunder141
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak mam zintegrowaną ale jej nie używam... w Everescie jest wszystko ok.

Edytowane przez Thunder141
Gość
komentarz
komentarz

A w czym ci to przeszkadza? PC wolniej działa? Odpal menadzer zadań i wejdź w wydajność co widzisz 4gb? jesli tak a chcesz miec pewność włącz przeglądarkę , winampa, skanowanie komputera i odpal grę w oknie najlepiej wymagającą co najmniej 2GB pamięci i sam sie przekonasz czy wykracza ze zużyciem poza 2.75Gb, z takimi obciążeniem powinno bez problemu do 3Gb podskoczyć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.