x-kom hosting

Problem z pamiecia Ram po zmianie procka

itsmylife
utworzono
utworzono

Witajcie,
mam powazny problem po zmianie procesora z Dual Core E6300 na Quad8300. Wina jest po stronie ramu. Ram jest w pelni sprawny, gdyz na E6300 chodzi bez zajakniecia. Zalozylem Q8300, bios zresetowalem oczywiscie i zaczely sie schody. Bios wszystko ladnie wykrywa, procesor, 2 x 1024MB DDR Kingston HyperX 1066Mhz. Niestety przy dwoch wlozonych kosciach co rusz WIndows 7 wywala mi blue screen. Ale na 1 kosci 1GB ram chodzi dobrze, wkladam druga kosc i co chwile mam blue screen z bledami. Nie mam pojecia co robic. Wsadzilem inny wolniejszy ram dokladnie to samo. dziala mi tylko na jednej kosci. Nie wiem czy mam cos w biosie zmienic czy co? Bardzo Was prosze o pomoc bo praca na 1 GB w Windows 7 to tragedia. Plyta glowna ASUS P5QSE PLUS

Wisnia123
komentarz
komentarz

wsadź tą działającą pamięć do slotu gdzie wkładałeś ram, który powodował blu screeny - może slot na ram masz uszkodzony

itsmylife
komentarz
komentarz

sloty i sprzet jest sprawny. Wsadzilem w rozne sloty i wsadzlaem tez ram z drugiego komputera. Na jednej kosci smiga na wiecej jest kiszka. Szukalem w google i ludzie mieli ten prbolem ale nie moge znalezc rozwiazania. Probowalem recznie ustawic obie kosci w bios na 1066 i napiecie 2.2, pozniej 2.1. Nic nie pomoglo. Caly czas to samo. Windows na 2 kosciach juz w ogole nie startuje. Sprzet jest na bank sprawny tym bardziej ze wszystko fruwa na starym procku tez jak trzeba.

Wisnia123
komentarz
komentarz

a czy po zmianie procesora resetował kolega [b]B[/b](ardzo)[b]I[/b](rytujące)[b]O[/b](programowanie)[b]S[/b](przętowe) ?

itsmylife
komentarz
komentarz

Wisnia widze, ze nie bardzo sie znasz a nawet nie czytasz moich wypowiedzi. Resetowany byl bios, Windows nie instalowal sie na 2 kosciach nawet, na 1 tak. Prosze kogos kto sie zna o jakas porade co ustawic w biosie bo nie mam juz pojecia.

Wisnia123
komentarz
komentarz (edytowane)

oj przepraszam, nie zauwazyłem ;/ wycieńczony jestem to dlatego nie przeczytałem że go zresetowałeś(poźna pora) no ale jeśli twierdzisz, że Ci nie pomogę to musisz czekać na odp. innych.

Pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.