x-kom hosting

Czy ten monitor jest wporządku?

Gallubba
utworzono
utworzono

Planuję wymianę monitora. Znalazłem (jednak panoramka :P ) taki:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Ace...pelny,id,41851/

Nie jestem jednak do końca przekonany. Dlaczego?

1. Niezbyt duży kontrast (mniejsze monitorki z matrycą PVA mają 3000:1). Tym bardziej, że pokój komputerowy jest od południa i monitorek często musi być wyżyłowany, żeby cokolwiek było na nim widać :P

2. Koło czasu reakcji plamki jest w nawiasie: GTG. Ktoś wie co to oznacza??

3. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z matrycą PVA?? Co można o niej powiedzieć??

Proszę o opinie i rady. Czy to dobry wybór??

Dzięki wielkie!! :)

Gallubba.

Przemek
komentarz
komentarz

Na pewno nie kupilbym Acera.

Jesli juz to cos takiego:

http://allegro.pl/item226383028_nowylg_lcd...5wp_bn_vat.html

Matryca MVA sprawuje sie swietnie.

Jest o wiele lepsz od tradycyjnych.

Swietne odwzorowanie kolorow.

Gallubba
komentarz
komentarz

Hmmm... Jest dużo świetnych 22' monitorków. Jednak ten ma aż 26'. A to dla mnie duża zaleta. Dlaczegóż NIGDY W ŻYCIU Acer? Jakieś niemiłe doświadczenia? Ja osobiście nie używałem nic tej firmy.

Przemek
komentarz
komentarz
Hmmm... Jest dużo świetnych 22' monitorków. Jednak ten ma aż 26'. A to dla mnie duża zaleta.

Tak z ciekawosci.

Po co taki duzy monitor ?

Dlaczegóż NIGDY W ŻYCIU Acer? Jakieś niemiłe doświadczenia?

Sprzet tak zwany budzetowy.

Slaba jakosc materialow z ktorych wykonany jest ten produkt skresla go z listy zakupow.

Szkoda kasy i nerwow na sprzeta za ta cene ktory powinien sprawowac sie wysmienicie.

Conrack1410
komentarz
komentarz

w tej chwili mam Acera 19' - i powiem ,że nie jest taki zły :-)

ale i tak muszę zmienić na coś "nowszego" i większego .. jakiś pewnie Samsung 226bw

Gallubba
komentarz
komentarz

Miałem kineskopowy Samsung 17' (dawno temu) i był świetny. Później był naprawdę genialny monitorek kineskopowy Philips 201B. Miał 21', co w owych czasach było niespotykane. Używałem go... 6 lat? Coś koło tego. Teraz czas na "elcedeka". Wiem już jaką miłą niespodzianką jest przejście z mniejszego na większy. Różnica między 17' a 21' jest ogromna. A panoramiczny 22' będzie mniejszy niż nie-panoramiczny 21'. Mniejszy na wysokość i wogóle wizualnie. Dlatego chciałbym duży monitor. Pewnie i tak kupię 22' :P , ale chcę zobaczyć, czy są jakieś ciekawe większe egzemplarze. Widziałem też trochę 24'... Będę musiał trochę je przejrzeć :)

Rozumiem, że Acer używa kiepskiego plastiku...? :) "Szkoda nerwów..." - czy jest to bardziej awaryjny sprzęt niż np. Samsung? Widziałem bardzo dużo laptopów Acera i nie wyglądały na kiepskie. Może stylistyka trochę kulawa, ale cóż... Przyznaję, że nie rozmawiałem z żadnym właścicielem takowego.

Przemek
komentarz
komentarz
Rozumiem, że Acer używa kiepskiego plastiku...?

Nie tylko tego.

"Szkoda nerwów..." - czy jest to bardziej awaryjny sprzęt niż np. Samsung?

Na pewno

Widziałem bardzo dużo laptopów Acera i nie wyglądały na kiepskie.

Sam wyglad to nie wszystko.

Co do wielkosci.

Wiekszosc uzytkownikow poleca nie wieksze monitory niz 19".

Pozniej trzeba krecic glowa za kursorem a to nie jest wygodne.

Nie porownuj starego CRT do Panoramy ;)

Przyklad.

Otwierasz dwa okna.

Jedno to przegladarka www a drugi edytor tekstu.

Ustawiasz je obok siebie i pracujesz tak jak z jednym oknem na CRT ;)

Fajna sprawa ?

Jednak do starszych gierek panorama sie nie nadaj poniewaz moga byc problemy z uruchomieniem gry lub z jej wyswietlaniem.

Z nowszymi jest OK.

Gallubba
komentarz
komentarz
Wiekszosc uzytkownikow poleca nie wieksze monitory niz 19".

Pozniej trzeba krecic glowa za kursorem a to nie jest wygodne.

Miałem 21' i wogóle mi to nie przeszkadzało - wręcz przeciwnie. Gdy biurko jest odpowiedniej głębokości a monitor duży, komfort pracy jest znacznie wyższy niż przy małym monitorze ustawionym blisko oczu.

A co do tych dwóch okien równocześnie - racja! :) O tym nie pomyślałem. :)

A ten?

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Sam...pelny,id,36161/

Miałem kineskopowego Samsunga... do tej pory mój dziadek go używa :P A monitorek ma ponad 10 lat.

I takie pytanie: jaka jest w zasadzie różnica w kontraście? Są monitorki 700:1, ale i 3000:1. Czy różnica rzeczywiście jest zauważalna? Warto na to zwracać uwagę?

Przemek
komentarz
komentarz
A ten?

http://www.komputronik.pl...pelny,id,36161/

Miałem kineskopowego Samsunga... do tej pory mój dziadek go używa :P A monitorek ma ponad 10 lat.

O wiele gorsza matryca.

Wolabym tego LG.

I takie pytanie: jaka jest w zasadzie różnica w kontraście? Są monitorki 700:1, ale i 3000:1. Czy różnica rzeczywiście jest zauważalna? Warto na to zwracać uwagę?

Roznica jest zauwazalna i warto na to zwracac uwage.

Gallubba
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki, Przemku. Wiem już na co trzeba najbardziej zwracać uwagę. Jednak mam jeszcze jedno dręczące mnie pytanie. Co z czasem reakcji plamki? Większość monitorków na matrycy MVA ma 8 ms. Nie widziałem mniej. Na TN mają nawet do 2 ms. Czy warto szukać szybszej MVA?

I jeszcze: przy tym LG jest napisane:

[...] czasem reakcji 8ms (GtG) [...]

Co oznacza to GtG?? Good to Games?? :D Nie mam zielonego pojęcia. Na wikipedii też nie znalazłem. Jeżeli ktoś wie, to bardzo prosiłbym o wyjaśnienie. :)

Dzięki!!

Gallubba.

Przemek
komentarz
komentarz
Co oznacza to GtG?? Good to Games?? :D Nie mam zielonego pojęcia. Na wikipedii też nie znalazłem. Jeżeli ktoś wie, to bardzo prosiłbym o wyjaśnienie. :)

Czas reakcji GTG jest to czas "szary do szarego" czyli nie jest to pelny czas reakcji.

8ms w MVA w zupelnosci wystrczy.

Hamanalik
komentarz
komentarz

Ja mam Samsunga Sync Master 931c 19" i nie narzekam bardzo fajny monitorek tu masz link: http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Sam...pelny,id,32251/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.