x-kom hosting

pamięć ram - kilka pytań

magda_zabrze
utworzono
utworzono

Witam :) posiadam taką płytę główną :
MSI K7N2 Delta-L (MS-6570G)

niby mogę mieć kartę pamięci DDR PC3200, ale kiedyś takową zakupiłam i mi nie chodziła... Tyle, że była sprawdzana na dwóch innych kolegach i też nie chodziła więc chyba była popsuta..
Teraz przełożyłam sobie ze starego komputera, który mieliśmy w pracy 256mb PC2700 i działa bez problemu:) Teraz mam łącznie 516mb co jednak uważam za zbyt małą wartość i chciałabym mieć co najmniej 1gb. Czy mogę bez obaw kupić 2 x 512 PC3200 ? Czym w ogóle to się różni od PC2700 ? PC2700 jest słabsza czy jak ? I kolejne pytanie czy mogę łączyć karty o różnych wielkościach ? np. 256 z 512 ?

MC Jay
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]PC2700 jest słabsza czy jak ?[/quote]
od pc3200 tak
różni się tym że pc3200 powinna być szybsza (zależy jaka firma itp.)

[quote]I kolejne pytanie czy mogę łączyć karty o różnych wielkościach ? np. 256 z 512 ? [/quote]
Bez problemu i najlepiej jakby były jednej firmy.
Przykład miałem elxira i samsunga bawiłem się timingami i taki mam efekt że samsung poszedł do RAM'owego nieba :)


http://www.msi-polska.pl/index.php?func=proddesc&prod_no=546&maincat_no=1
tu pisze że powinno ci zczytać nawet 3Gb ;]

Edytowane przez matxxx
Gość
komentarz
komentarz

Jaki masz procesor?

magda_zabrze
komentarz
komentarz

dzięki[b] matxxx[/b] :)
[b]puciek[/b] mam procesor AMD Athlon XP 1800 1,53GHz

Gość
komentarz
komentarz

To jest on taktowany zegarem 266MHZ (2x133) Możesz kupić dowolne pamięci DDR, które będą taktowane minimum zegarem 266MHz (133x2) ponieważ przy tym procku będą one taktowane takim właśnie zegarem i na dodatek tak właśnie będzie to najlepsze dla zestawu. (PC2100, PC2700, PC3200)

magda_zabrze
komentarz
komentarz

aha czyli mogę kupować 3200 bez obaw :) dzięki za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.