x-kom hosting

komp sam się wyłącza

jigitt
utworzono
utworzono

Witam!! Nie wiem czy w odpowiednim miejscu postawiłem tego posta, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie powinnien on być!! Ale do rzeczy!!

Nie wiem co sie dzieje, ale komputer sam mi się wyłącza, szczególnie gdy dostaje dość mocnych obrotów, kiedy jest zajęty, kiedy musi sobie szybko radzić... Nie mogę nic zrobić, bo np włączam chocby CS-a i komp mi się wyłącza po kilku minutach... Aby go spowrotem włączyć muszę wyłączyć na kilka sekund listwę (filtr) i dopiero potem się włączy.

Nie mogę choćby odinstalować Nero, bo dzieje sie to samo...

Myślałem ze to wina zasilacza, ale ostatnio kupiłem zupełnie nowy, 400W a miałem 333W.

I nic się nie zmieniło.

Aha i nie wiem czy to ma coś do tego, ale jak się włącza kompa, kiedy pokazuje się okienko startowe Windowsa, z glosników wydobywa się przez sekunde jakiś dziwny dźwięk... Jakby się coś sprzęgało przez chwilę...

Czy to możliwe że płyta siada?? Czy moze za malo ma chłodzenia??

Mój sprzęt to: Athlon 2800, 512 RAM DDR, GF 5200, HDD SATA 120GB, zasilacz 400W, chodzi na Windows XP SP2.

Przemek
komentarz
komentarz

Jak wygladaja temp. ?

romusmily
komentarz
komentarz

Zapewne zaraz padnie pytanie, a jak ją zmierzyć. Polecam ściągnięcie programu EVEREST. Poszukaj w gógle ;]

Edit: Tu masz link

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

jigitt
komentarz
komentarz

Temperatura...

Mam program do sprawdzenia takich parametrów, ale skorzystałem z tego co podany jest powyżej link...

Program wskazał takie wartości:

Temperatura:

Płyta główna 54 °C (129 °F)

Procesor 70 °C (158 °F)

Seagate ST3120026AS 46 °C (115 °F)

Wentylatory:

Procesor 1875 RPM

Nie wiem czy są to dobre wartości,ale w sumie komputer nie jest teraz zbytnio obciążony, chodzi jedynie Winamp i GG no i Neo ma sie rozumiec...

Przemek
komentarz
komentarz

Czyscicles kompa wew. obudowy ?

kwachu1992
komentarz
komentarz

a może to wina pamięci ?

jigitt
komentarz
komentarz

Tak kompa czyscilem bo faktycznie wentyl byl dosyc obrozniety kurzem.... Jednakze podczas wykonywania tej czynnosci zauwazylem ze wentylator ma luzy podluzne... wychyla się o jakies 1,5-2mm. nie wiem czy tak powinno byc... w kazdym badz razie teraz wnetrze kompa wyglada jak po zakupie...

PS a co w zwiazku z tą pamięcią?? MOze jej być za mało??

kwachu1992
komentarz
komentarz
PS a co w zwiazku z tą pamięcią?? MOze jej być za mało??

moze byc uszkodzona, przetestuj pamiec memtestem.

dar55
komentarz
komentarz

wentylator czy radiator się rusza , jak radiator to masz masz odpowiedź

jigitt
komentarz
komentarz

nie nie, radiator siedzi na swoim miejscu, jedynie lopatki wentylatora chodzą wzdłuż osi na ktorej jest osadzony...

PS jakie powinny, albo jakie nie powinny być wskazania tego mrogramu MemTest po tescie??

dar55
komentarz
komentarz

żadnych :D zero błędów , jak coś wyskoczy to źle

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.