x-kom hosting

Łączenie ramu - dual channel

Kipper
utworzono
utworzono

Witam!

Generalnie chodzi o to, że mam pamieci kingstona 1GB (2x512MB działające w trybie dual channel) na płycie głównej Asusa A8V i chciałem sobie dokupić drugi zestaw 2x512MB... Jakie są ograniczenia tzn. czy MUSZĘ kupować drugie dokładnie takie same??

Przemek
komentarz
komentarz

Powinny byc takie same a przynajmniej o taki samych paramterach.

WolfiK
komentarz
komentarz

2 kości do drugiewgo zestawu dual channel muszą być identyczne. Powinny mieć również podobne parametry co te z pierwszego duala (w szczególności chodzi o CL)

Krakk
komentarz
komentarz

A to ja mam pytanie co do CL.. czy jak w pierwszym zestawie CL 2.5 a w drugim bedzie 3.0 to moze tak byc? Czy lepiej zeby bylo tez 2.5

Tevion
komentarz
komentarz

Krakkna gg wszystko ci napisałem

[ Dodano: 2007-08-16, 14:10 ]

a lepiej zeby cl był takie same.....i jak najmniejsze

Demerzel
komentarz
komentarz

Jak zwykle wychyle się poza szereg. Jeżeli Twoja płyta główna obsługuje kości 1GB, na przyszłość lepiej Ci będzie sprzedać te kości co masz i kupić dwie po 1GB. W efekcie nie będzie problemu z dalszym powiększeniem pamięci. Jak założysz wszystkie po 512MB i będziesz potrzebował jeszcze więcej pamięci wymiana będzie kosztowna i to mocno.

W idealnej konfiguracji wszystkie kości są dokładnie takie same.

Kipper
komentarz
komentarz

Moglibyscie mi tylko jeszce powiedziec jak sprawdzic posiadany przeze mnie model pamieci ddr? :) Nie za bardzo sie znam na kompach a program everest nie jest zbyt pomocny (jako nazwe modulu podaje "Kingston" i nic wiecej).

Demerzel
komentarz
komentarz

Ściągnij sobie program AIDA32 znajdziesz tam dokładny typ pamięci jaki posiadasz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.