x-kom hosting

Lepiej 2 kości czy 4?

Gigus
utworzono
utworzono

Witam,

Niebawem będę zmieniał sprzęt i mam kilka pytań. Lepiej kupić 2 x 4 GB czy 4 x 2 GB? Która kombinacja pracowałaby szybciej? Wydaje mi się, że korzystając z 4 źródeł jednocześnie byłoby szybciej, ale nie jestem pewien.
Druga sprawa jest taka. Pamięć planuję wziąć 1600 mhz, ale patrząc na specyfikacje płyt głównych, gdzie nie gdzie jest napisane, że 1600 mhz (oraz 1800 i 2000, to już mniejsza o to) działa tylko po overclockingu. Jak to jest? Czy gdybym kupił 1600 mhz to musiałbym coś kręcić i kombinować? Nie bardzo się na tym znam i jestem leniwy jeśli chodzi o takie kwestie, a więc chyba wybrałbym wtedy 1333 mhz.

Pozdrawiam.

eye123
komentarz
komentarz

4x2GB i 1333 lub 1600mhz to obojętne. Przy czym w drugiej opcji musisz po prostu szukać płyty z obsługą 1600mhz.

Gigus
komentarz
komentarz

A o co chodzi jeśli jest napisane w specyfikacji płyty typ obsługiwanej pamięci 1600 mhz (OC)? 1600 mhz osiąga po overclockingu czy jak?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.