x-kom hosting

Pamięć operacyjna

Dubai
utworzono
utworzono

Czy jest różnica pomiedzy 2048MB a 2x1024MB?? Czy któreś z tych rozwiązań jest bardziej wydajne??

Przemek
komentarz
komentarz

Jesli 2x1024 w DC to jest to wydajniejsze niz 1x2048.

pol
komentarz
komentarz

Czy jest różnica pomiedzy 2048MB a 2x1024MB??
jest różnica w cenie, 2x1024MB wychodzi taniej niż 1x2048MB.
Demerzel
komentarz
komentarz

Wszystko to jak najbardziej prawda. Dołożę małe ale, kupują 2x 1024MB jeżeli będziesz kiedyś potrzebował więcej pamięci przy modernizacji będziesz musiał je wymienić. Kupując jedną 2048MB możesz za jakiś czas dokupić drugą.

Mając cztery złącza pamięci możesz mieć 4GB lub 8GB RAM. Wykorzystasz kiedyś 8GB?

thesior
komentarz
komentarz

Napewno lepiej bedzie jesli kupisz 2048 bo wtedy jak juz mówili mozesz dokupic sobie nastepna kośc

olej3232
komentarz
komentarz

Ja brał bym 2x1024, po co przepłacać? Sądzę że nie prędko bedziesz kupował następną pamięć więc ... . A starą zawsze można sprzedać!

Lisu_09
komentarz
komentarz
A starą zawsze można sprzedać!

No właśnie! Pewnie że lepiej 2x1024..... Zwłaszcza że chyba sie nie zanosi żeby szybko kupował drugie 2 Gb :D Ja bym sie nie zastanawiał nawet :)

Dubai
komentarz
komentarz

Czy pomiędzy pamięcią Kingston HyperX DDR2 2048MB 800MHz CL5 a Patriot DDR2 2048MB 800MHz CL5 jest jakaś odczuwalna różnica, pomijając cenę bo jest ona zbliżona

kwachu1992
komentarz
komentarz
Czy jest różnica pomiedzy 2048MB a 2x1024MB?? Czy któreś z tych rozwiązań jest bardziej wydajne??

lepse jest rozwiazanie drugie jednak gdy w nie długim czasie masz zamiar kupować drugą kość 2048 a na płycie głównej masz tylko dwa sloty (tak jak np. u mnie na płycie) to lepiej kupić 2048mb a pozniej dołożyc i zrobic Dual.

Lisu_09
komentarz
komentarz

kwachu1992, No spoko ale po co mu 4 Gb ramu ?? :)

Dubai
komentarz
komentarz

W ostatnim pytaniu chodziło mi raczej o producenta niż o rozwiązanie 1x2048/2x1024

kwachu1992
komentarz
komentarz
kwachu1992, No spoko ale po co mu 4 Gb ramu ? ? :)

za rok, góra dwa standardem będzie 4gb w grach

Przemek
komentarz
komentarz

Tylko jeszcze taka notka.

W XP nie ma sensu pakowac wiecej niz 3GB bo i tak tego nie obsluzy.

A kwachu1992, dobrze gada bo wtedy juz bedzie kazdy pracowal na systemie Vista i duza ilosc Ramu bedzie jak najbardziej wskazana.

Krakk
komentarz
komentarz

Niewiem na co komu tyle ramu.. 2gb ci wystarczy... jak bedziesz mial 2gb po 1024 to bedziesz mial w dual channel i lepiej beda dzialaly niz jak bys mial ta jedną kosc 2gb.. za 2-3 lata moze bedziesz zmienial kompa lub bedzie cos nowego to sprzedasz te i kupisz sobie wtedy dwie kosci po 2gb i tez beda w dual channel

hleboslav
komentarz
komentarz

lepiej kup 2gb bo zawsze będziesz mógł dokupić następne kości (nie wiem ile masz slotów na płycie...), Xp moze chyba maxymalnie obsłużyc 3200MB ram, ale na Viście to jest wiele więcej, więc ja bym kupował 2gb.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.