x-kom hosting

Czy to właściwy RAM?

m0rt3
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

Ostatnimi czasu otrzymałem taką małą misję przyśpieszenia działania komputera używanego tylko do prac biurowych. Na wstępie pragnę nadmienić, że modernizację chciałbym dokonać możliwie najniższym kosztem.

Komputer ma takie parametry:
Procek: AMD Athlon XP 1500+
Płyta Główna: nVidia-nForce 2 Ultra 400
RAM: DDR 256 mb 133 mhz
Grafika: nVidia GeForce 4 mx 440 64 mb

Jak już wspomniałem komputer ma służyć tylko pracom biurowym i póki co śmigać na windowsie xp profffesional.
Myślałem nad wymianą ramu na 2 kości 1gb 400 mhz gdyż z tego co widziałem specyfikację płytki powinna na nich pociągnąć. Ten temat tworze aby upewnić się czy mam rację i nie wtopię pieniędzy w coś co nie da rady śmigać.

Kolejnym krokiem byłaby wymiana procka nie nieco silniejszy ale bez wymiany płyty głównej zastanawiałem się jaki procesor uda się bezkolizyjnie podpiąć pod tą płytkę.

Proszę o opinie i rady, dzięki.

Marek Pomocny
komentarz
komentarz

Skoro chcesz dokupić 2 kości DDR po 1024MB każda, to zastanów się może lepiej nad zmianą płyty na coś co będzie już współpracowało z DDR2.
Koszt samych pamięci DDR 1 wyniesie Cię lekko licząc 300zł. - Za tyle samo maż już Płytę pod DDR2 + tyle samo pamięci DDR2 (jest 2x tańsza). A skoro i tak chcesz zmieniać procek, to myślę, że w całej platformie zamkniesz się w podobnych pieniądzach (może 50zł więcej), a różnica w wydajności będzie kolosalna.

m0rt3
komentarz
komentarz

Masz może coś do polecenia w tych pieniądzach? jakieś tytuły żeby mógł zorientować się w cenach?
Czy nie będzie problemu z kartą graficzną i uda mi się przełożyć ją na nową płytę główną.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.