x-kom hosting

Problem z pamięciami OCZ na MSI 770 G45

Loopezik
utworzono
utworzono

Witam.
Problem jak w temacie. Sprzęt jest nowy, pamięci 2x2GB DDR3 1066 CL7 gold edition, ale po zainstalowaniu w płytę MSI 770 G45 wieszają system, przy starcie, albo niedługo po uruchomieniu. W innej płycie chodzą na 1066, w mojej inne też działają na 1066, tylko tu się gryzą, na 800 pracują dobrze. Bios zaktualizowany. Co to może być?

djmakus
komentarz
komentarz

jakie napięcie daje MSI ?
jak są ustawione w BIOSie ?

Loopezik
komentarz
komentarz

Nie bardzo wiem czego szukać, w każdym razie na pamięciach jest napisane 1,6V w biosie było chyba AUTO, przestawiałem na 1.63 i 1.67 i lipa. Nie wiem za bardzo gdzie szukać w biosie ustawień. Te co widziałem są na AUTO.

Gość
komentarz
komentarz

Oprócz zmiany ręcznej napięcia na takie z jakim pamięci domyślnie powinny pracować warto sprawdzić czy są ustawione odpowiednie timingi które producent określa dla danego modelu ( OCZ pisze to nawet na opakowaniu). Ustaw napięcie pracy częstotliwość i timingi odpowiednie dla tych wartości i sprawdź czy się nie sypią.

Loopezik
komentarz
komentarz

Sam nie potrafię ustawić tych parametrów, poza tym ustawień jest od cholery w BIOSie, wszystko mam na auto. Program CPU-Z pokazuje przy 800 CL 6.0, przy 533 - CL 7.0. Zauważyłem też, że jak włożę je NIE w DUALu, to działają, już 4 dzień, a w DUALu zwisy łapie.
1 raz miałem przy uruchamianiu sygnał "nieparzystości pamięci" czy coś takiego.

Gość
komentarz
komentarz

Ustaw timini oraz napięcie określone przez producenta odpowiednie dla 1066Mhz. Bez tego nie wstaną na tej częstotliwości. Jak to zrobić? Google to kopalnia wiedzy ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.