x-kom hosting

'Power saving mode' w LG

zioomek3
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem, a mianowicie mój monitor po włączeniu komputera się nie włącza - jedynie na początku napis 'Power saving mode'. Coś tego typu, jakby wszedł w stan uśpienia.
Jak resetuję komputer to monitor już działa więc to chyba nie problem ze sprzętem??

Bardzo proszę o pomoc!

Edytowane przez zioomek3

Averious
komentarz
komentarz

Kumpel miał coś podobnego. Przeczyść pamięci ram, wyjmij kartę graficzną i dokładnie przeczyść wtyk AGP/PCI-e (nie wiem co masz) i spowrotem włóż. Powinno pomóc.

zioomek3
komentarz
komentarz

thx spróbuję

nic nie dało...

po kolei co robię:
wyłączyłem komputer
włączam..
ładuje się..
5 sekund i na monitorze pokazuje się napis 'power saving mode'
monitor przechodzi jakby w stan uśpienia (normalnie się pali zielone światełko na monitorze a teraz żółte jakby uśpiony)
komputer ciągle się ładuje..
słychać startowy dźwięk windowsowy, nawet jeden komunikat z paska, czyli komputer chyba chodzi normalnie

to raczej wina monitora? jak to naprawić?

antos
komentarz
komentarz

W czasie uruchamiana windowsa przytrzymaj klawisz F5. Pokażą Ci się zaawansowane opcje bootowania systemu. Wybierz z pośród nich opcję "Uruchom system w trybie VGA" - czy jakoś podobnie. Chodzi o to, żeby komputer uruchomił się w trybie VGA. Jak po tym zabiegu nie uruchomi Ci się monitor to będziesz musiał oddać go na gwarancję, ale przed tym radziłbym sprawdzić go na innym sprzęcie, albo inny monitor na twoim sprzęcie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.