x-kom hosting

Zmiana karty graficznej w biosie

RafalW
utworzono
utworzono

Witam!!!

Zamierzam zmienić kartę graficzną. Ze zintegrowanej zamierzam sie przesiąść na 8600GT. Już jest zamówiona i prawdopodobnie paczka dojdzie w piątek. Chciałbym zapytać was czy trzeba coś zmieniać w biosie? Jeżeli tak to co? Moja płyta główna to Gigabyte 81945G

Demerzel
komentarz
komentarz

Sprawdź w instrukcji. Równie dobrze może być jakaś zworka kontrolująca kartę graficzną. Bez opisu płyty nie sposób przewidzieć jak to jest rozwiązane.

Tevion
komentarz
komentarz

nie trzeba...wkładasz karte nowa i podłaczasz pod nia monitor....mozesz ewentualnie wyłaczyc ja w biosie jezeli ta nowa by nie załaczała....ale najprawdopodobniej tak nie bedzie....pozdro

RafalW
komentarz
komentarz

Gdzieś czytałem, że trzeba tą starą w biosie wyłączyć bo znacznie spadną osiągi. Pawda to?

Przemek
komentarz
komentarz

Zintegrowanej nie da sie wylaczyc.

To po pierwsze.

Po drugie.

Mozesz zmienic sekwencje cos w podobie jak Bootowanie ktora karta ma startowac pierwsza.

Zmieniasz na Zlacze PCI-E/AGP i powinno byc wszystko OK.

sid
komentarz
komentarz

moim zdaniem tak jak mowil tevion! wkladasz nowa karte pod zlacze pci-e/agp a zintegrowana automatycznie sie wylacza ;)

Demerzel
komentarz
komentarz

Zaskoczyć powinna automatycznie. Jeżeli jest możliwość jej odcięcia to po co mają chodzić dwie? kiedyś widziałem płytę ze zworką do takich rzeczy.

Przemek
komentarz
komentarz

Ile razy mam powtarzac ze Zintegrowanej nie da sie wylaczyc ? !

Ona sama staje sie "nieaktywna" po wlozeniu nowej grafy.

Tevion
komentarz
komentarz

Przemek miałem zinterowana i kupiłem radka...i nie chciała zaskoczyc....weszłem w biosa i cos tam graphic **** nie wiem dokładnie juz....wziałem wyłaczylem i dopiero załaczyło radka.....i mam pytanie...

jestes 100% pewny ze na wszystkich płytach tak jest??? moja jest SiS-owska

Przemek
komentarz
komentarz

Wiem ze zint. nie wylaczysz ;)

To na 100%.

Mogles najwyzej zrobic to o czym pisalem wyzej czyli zmienic sekwencje.

Tevion
komentarz
komentarz

ok...mozliwe :D dzieki za wyjasnienie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.