x-kom hosting

Problem z dualami

patriota89
utworzono
utworzono

mój komp :

procek :AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+

płyta : nVIDIA nForce 550, AMD Hammer

grafa : Karta wideo NVIDIA GeForce 7600 GS (256 MB)

ram : 2x512 ddr2 800mhz Geil

windows XP pro

zasilacz: tracer 400W

Problem polega na tym, że kiedy włoże ram do sąsiednich slotów- dual channel (slot slot pusto pusto)- to komp dziaal niestabilnie. Resetuje się, zawiesza, lub nagle pojawia się czarny ekran z info, że pracuje poza częstotliwością. Ma to miejsce w grach, filmach, oraz przy konwertowaniu w "virtualdub". Problem znika kiedy kości włoze pojedyńczo - single channel (slot pusto slot pusto). Temperatury ok, przepusciłem przez 3dmark 2003 i też ok, stare stery, nowe stery, format nic nie dają. Problem od poczatku. Słyszałem ze może to być wina kontrolera pamięci amd. Oddałem do serwisu na 3 tygodnie <komputronik~~> i jedyne co mi powiedzilei to, że jest problem ale niepotrafia go zlokaliować. Pls o jakis help

Tevion
komentarz
komentarz

mają takie samo CL???i czy obie są dwustronne?

patriota89
komentarz
komentarz

CL to samo a czy dwustronne to nie wiem bo sa fabrycznie zamknięte

Tevion
komentarz
komentarz

a po włożeniu mozesz sprawdzic everestem

patriota89
komentarz
komentarz

jednostronne

Tevion
komentarz
komentarz

Więć Ramy do pracy w dualu muszą być umieszczone wg. producenta.Jedna w pojednyczym slocie a druga w jednym z tych co sa obok siebie

Lisu_09
komentarz
komentarz

Na przemian jest dual chanel !! a nie koło siebie

Tevion
komentarz
komentarz

czyli jedna umiesczasz normalnie a druga w jednym slocie dual ...czyli 1 ram w pierwszym zwykłym slocie....2 ram w pierwszym slocie dual

[ Dodano: 2007-08-15, 10:28 ]

Lisu_09no mowie ze nie obok siebie:)

Lisu_09
komentarz
komentarz

Ty tak :)

Problem znika kiedy kości włoze pojedyńczo - single channel (slot pusto slot pusto).
Tevion
komentarz
komentarz

Lisu_09 OK to moze cos z ramem....widocznie nie moga pracowac w dualu

patriota89
komentarz
komentarz

duale sa jak sa 2 sloty kolo siebie- tego samego koloru, wtedy podczas ładowania wyswietla sie dual channel 128bit, jeśli są na przemian wyswietla sei single channel 64 bit

[ Dodano: 2007-08-15, 10:33 ]

sry za błędy

Tevion
komentarz
komentarz

dual na kazdej płycie jest na przemian...chyba ze ta płyta tak ma(sprawdze)

[ Dodano: 2007-08-15, 10:36 ]

no jednak sa na tej płycie obok siebie:)

Lisu_09
komentarz
komentarz

Aha :) to sory :) Przeważnie jest na przemian.

Tevion
komentarz
komentarz

ja miałem taka prace systemu jak miałem spalony ram.......tzn dzialal ale były objawy zawieszania,resetu itp.i ni wykrywał mi wszystkiego tylko czesc ramu.....wiec sprawdz jeden i drugi.....włóż jeden i testuj,jak nie bedzie stabilny to włoż drugio a ten wyjmnij...moze pomoze.....jak jest cos z jednym ramem to nie moze wtedy pracuowac w dual chanell oczywiscie(tzn bedzie ale własnie nie stabilnie_)

patriota89
komentarz
komentarz

one działaja stabilnie tylko nie w dualu

Tevion
komentarz
komentarz

to moze masz zle w biosie ustawione...sprawdz

patriota89
komentarz
komentarz

bios ok

Tevion
komentarz
komentarz

nie bedzie mnie teraz ale pomysle nad tym....chociaż nie musisz miec duala...bo 4-5% wydajności nie jest wcale zauważalne...ale POMYSLE!!

//ort.

//naekana

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.