x-kom hosting

Zakup pamięci.

Fristo
utworzono
utworzono (edytowane)

Krótki wycinek z Everesta na temat pamięci.
[log] Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM3: SHTYGD2L1888124800 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz)
DIMM4: SHTYGD2L1888124800 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz)[/log]
Tą pamięć mam w kompie. Chciałbym dokupić jeszcze 1 lub 2 GB. Nie bawię się w podkręcanie to mogę brać GoodRam? Nie mam pojęcia jakiej firmy RAM jest w komputerze. I jaką tą częstotliwość? 800MHz?

Płyta główna i procesor:
[log] Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2500 MHz (12.5 x 200) 4800+
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M52L-S3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, LAN)
Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 6100-4xx, AMD Hammer
[/log]

Temat może banalny i niepotrzebny ale nigdy nie kupowałem RAMu, więc chcę się upewnić.


Te by były git majonez?
http://allegro.pl/item1187629399_pamiec_ram_ddr2_goodram_2gb_800_mhz_fvat_sklep.html

Edytowane przez Fristo

eye123
komentarz
komentarz

Tak, te które zaproponowałeś byłyby dobre.

  • Dobra wypowiedź 1
Fristo
komentarz
komentarz

A jeżeli poprzednie RAMy są firmy CSX Memory to mimo wszystko będą współpracowały z GoodRam <- to jest ważne pytanie!

[b]coś takiego by było:[/b]
czerwony slot | czerwony slot | żółty slot | żółty slot
1GB CSX Memory | 1GB CSX Memory | 2GB GoodRam | wolny slot

[b]albo jeszcze myślałem nad takim ustawieniem:[/b]
1GB CSX Memory | 1GB CSX Memory | 1GB GoodRam | 1GB GoodRam

Co o tym sądzicie? Mogę zamawiać już te GoodRamy?

Magellan
komentarz
komentarz

Nikt ci tego nie zagwarantuje. Mogą pracować normalnie, a mogą i nie. Generalnie nie zaleca się mieszania rożnych pamięci, jest możliwe występowanie problemów ze stabilnością. Jeżeli mieszasz RAM'y to robisz to na własne ryzyko.

  • Dobra wypowiedź 1
Mors
komentarz
komentarz

Lepiej jest nie mieszać tych pamięci, tak jak napisał [b]Magellan[/b].

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.