x-kom hosting

Zakup pamięci

Insomnia88
utworzono
utworzono

Witam,
Zamierzam dokupić RAM, mam jednak parę dylematów. Aktualnie posiadam 2 gb ddr2 400 mhz, czy opłaca się pchać w ddr3 czy dokupić ddr2? Jakieś konkretne modele możecie polecić?
Procek e2180, grafa gf 8800gt co do płyty głównej to szczerze mówiąc nie pamiętam - jakiś gigabyte, co dziwne everest pokazuje mi 'nieznane'.

Z góry dzięki za pomoc.

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Jak byś chciał przejść na DDR3 to musiał byś też zmienić płytę główna. I musisz podać jej model żebym mógł ci pomóc bo nie wiem jakie pamięci obsługuje.

Insomnia88
komentarz
komentarz (edytowane)

[img]http://i35.tinypic.com/308z91y.jpg[/img]

Edytowane przez Insomnia88
MidnightTomi
komentarz
komentarz

Te 400 mhz to pokazał ci CPU-Z ? Pamiętaj że trzeba tam mnożyć to przez dwa. Czyli masz DDR2 800 mhz czyli takie musisz dokupić. Jeśli chodzi o dobre firmy pamięci ram to jeśli nie podkręcasz to polecam Good Ramy. Bardzo dobre i solidne pamięci od polskiego producenta.

Insomnia88
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, DRAM Frequency 399,5 MHz.
Czyli taka kość będzie dobra? http://allegro.pl/item1193211533_pamiec_ram_2gb_800mhz_ddr2_goodram_od_reki.html
Nieistotne jakiej firmy jest ta którą mam aktualnie?

Edytowane przez Insomnia88
MidnightTomi
komentarz
komentarz

Tak, ta kość będzie bardzo dobra. A jakiej firmy jest ta druga kość ? występują nie raz takie przypadki że kości od innych producentów mogą się gryźć ale to występuje bardzo rzadko. Aha i jeśli masz system 32 bitowy to odczyta ci tylko 3,25GB ramu. Mówię tak na wszelki wypadek żebyś potem nie myślał że masz coś zepsute :)

Insomnia88
komentarz
komentarz

Kingston, ale reki nie dam sobie uciac.
Mam 64 bitowy system. Gryzc tzn. nie znajdzie jednej z kosci czy zfajczy mi sprzet? :)
Dzieki za pomoc.

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Nic się nie zepsuje :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.