x-kom hosting

Dual channel interleaved mode

arekkk
utworzono
utworzono

Witam!
Kupiłem nowy komputer i od samego początku problemy... Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem. Mam dwie kości po 2 GB i pracują one w dual channel interleaved mode. Problem polega na pojawiających się BSOD'ach przy pracy w tym trybie. Gdy wyjmuję jedną z kości komputer działa bez zarzutów. Obie kości testowałem memtestem (każdą z osobna) i zero błędów. Gdy testuję obie na raz błędy się pojawiają. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Czy kości są dedykowane do pracy w Dualu? Jakie to pamięci i czy ustawiłeś odpowiednie napięcie zasilania dla tych ramów?

arekkk
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem czy są dedykowane. Jak mogę to sprawdzić? Moja pamięć to 2x2GB 1333mhz DDR3 Vram. Nie ustawiałem napięcia. Jakie powinienem ustawić i jak to zrobić w Award Modular BIOS v6.00PG ? Nie jestem specjalistą od takich rzeczy. Proszę o pomoc i wyrozumiałość :)Dorzucam pozostałą konfigurację:

Motherboard: GIGABYTE G41MT-ES2L

Central Processing Unit(CPU): Intel® Core™2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz

Hard Disk: ST3500418AS ATA Device (465,76GB)

Video Card: NVIDIA GeForce GTS 250

Audio Device: Realtek High Definition Audio

Dziękuję i pozdrawiam

Nie znalazłem jasnej informacji, ale natknąłem się na opis że pamięć ta nie jest dedykowana do duala. Czy ktoś mógłby to potwierdzić??

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
Gość
komentarz
komentarz

A jaka to pamięć? Jeżeli są to dwie niesparowane kości ram, to mogą mieć problemy z pracą w trybie dual. Ustawienie napięcia dla ramów powinny być w biosie (chyba, że masz kiepską płytę) i dla różnych pamięci może być różne napięcie. Czy pamięci mają radiatory?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.