x-kom hosting

[Rozw]czy bedzie działac 1gb ram na tej płycie głównej

thesior
utworzono
utworzono

MAm zamiar kupowac Ram'y.Moja płyta główna to

ASUS A7V600-X.Czy kośc 1gb RAM ddr bedzie mi chodzic,

czy bede musiał kupic dwie kosci po 512 mb

Demerzel
komentarz
komentarz

Zajrzyj tu będzie obsługiwała 3 kości każda po 1GB. Kupuj pamięci na 400MHz z im niższym CL tym lepiej.

//ort.

//naekana

thesior
komentarz
komentarz

własnie chce kupic na 400MHz.Mam miejsce na trzy kości tylko własnie nie wiem czy bedzie chodziła kośc 1Gb.Sprawdzałem coś i pisze ze kości pobierają do 3GB.To wychodzi ze na jedną kośc przypada 1GB.Czy dobrze mówię ??Chce miec pewnosc .Nie chce kupic złej kości.

pozdro Demerzel

Demerzel
komentarz
komentarz

Tak jak napisałem 3 kości każda 1GB pojemności. Jest mały haczyk, nie wiem czy dotyczy tej płyty głównej którą masz. Kości RAM mogą być umieszczone po obu stronach lub z jednej, są one adresowane inaczej. Pamięć na której kostki są umieszczone z dwóch stron będą na pewno działały. Na pamięci gdzie kości są po jednej stronie może widzieć tylko połowę ich pojemności. Miałem kiedyś taki przypadek, dawno temu. Może ktoś się orientuje jak to wygląda na Twojej płycie ?

Tevion
komentarz
komentarz

Twoja płyta obsługuje maxymalnie 3GB Ramu.Czyli mozesz wsadzic np.3x1 GB po 400 MHz najlepiej (i CL...wybierz takie jak masz w swoim obecnym ramie)

[ Dodano: 2007-08-15, 09:55 ]

wsadzic musisz pamieci jednakowe(dwustronne)wtedu napewno wszystko odczyta....jezeli jedna pamiec bedzie 2-stronna a druga jedno....to wtedy jest problem

thesior
komentarz
komentarz

sprawdze jaka mam ta kosci

dzieki

[ Dodano: 2007-08-15, 10:12 ]

Coś pisze ze moja płyta główna ma trzy podójne dane DDR DIMM które popierają maxymalnie 3GB.Czy to znaczy ze musze miec pamieci dwustronne??

Tevion
komentarz
komentarz

DDR to 1-stronne czyli musisz miec 3xDDR

thesior
komentarz
komentarz

obecne ramy mam firmy goodram .czy bede miał problemy gdy kupię KINGSTON'a

Tevion
komentarz
komentarz

nie...nie bedziesz miał oczywiscie jesli kupisz o identycznych parametrach

[ Dodano: 2007-08-15, 10:50 ]

tzn....mozesz miec jakies eventualne spowolnienie jednego czy drugiego ramu....jednak GoDram to nie rewelacyjna firma...ale to zanizenie nie bedzie widoczne

thesior
komentarz
komentarz

aha.A odnośnie tych ,,stronności'',ddr to jednostronne a dr2 to dwustronne??I jak mam sprawdzic jajkie mam CL .

Tevion
komentarz
komentarz

CL sprawdzisz programem Everest:)aj...wprowadzilem cie w bład sorry...pomyliło mi sie...bo tak na szybko.......ty masz pamiec DDR ale sprawdz jaka bo sa:

DDR

DDR2

DDR3 i one wszystkie moga byc jedno-lub dwustronne:) soorry

jednostronna to znaczy ze ma tylko na jednej stronie chipy....takie kwadraciki ....a du to ze ma z oby dwoch stron

[ Dodano: 2007-08-15, 11:01 ]

ddr-256mb-400mhz-pc3200_128_k.jpg

takie kwadrciki to sa....jak masz je tylko na jednej stronie ramu....to masz jednostronna a jak na obyd woch to dwostronna

thesior
komentarz
komentarz

wiem wiem;Dze sa kwadraciki.A pamiec RAm mam ja juz mówiłem DDR(nie DDR2 czy DDR3)

CZzyli CL to rodzaj pamieci (np.ddr2 ddr 3 czy ddr )???nie znam sie na tym kom[pletnie

Tevion
komentarz
komentarz

tak...ale kazdy ddr moze miec jedno lub dwostronna...takze sprawdz...wyjmnij z kompa i zobacz....a cl jak wejdziesz w everest>płyta głowna>taktowanie pamięci>i tam bedzie cl

thesior
komentarz
komentarz

jam ma po jednostronne ptzrzyłem chwile temu

Tevion
komentarz
komentarz

aha to spoko..czyli musisz kupic jedno :)

[ Dodano: 2007-08-15, 11:06 ]

400Mhz [shadow=red:a1a89207ac]2.5[/shadow:a1a89207ac]-3-3-7 ([shadow=red:a1a89207ac]CL[/shadow:a1a89207ac]-RCD-RP-RAS) tak bedzie pokazane Cl ...ja mam 2.5 i tak jest zazwyczaj

to na czerwono to CL

thesior
komentarz
komentarz

A co do znaczy pamiec dwukanałowa??;D

Tevion
komentarz
komentarz

musiał bym duzo pisac ......http://www.intel.com/cd/channel/reseller/emea/pol/248407.htm

[ Dodano: 2007-08-15, 11:12 ]

podwaja to przepustowowsc systemu przez co działo on wydajniej

thesior
komentarz
komentarz

u mnie pisze 3T

[ Dodano: 2007-08-15, 14:02 ]

jest takie coś CAS Latency(CL) 3T

kwachu1992
komentarz
komentarz

CL to timingi (opóźnienie), im mniejsze tym lepsze

Demerzel
komentarz
komentarz

Zajrzyj na skąpca tam masz możliwość wyszukiwania pamięci wedle wszystkich możliwych parametrów. CAS to liczba cykli np. CL2.5 albo CL5. Nie mam pojęcia skąd i do czego jest to T. Z tego co widziałem wcześniej nie masz dual chanel. Możesz założyć 1, 2 lub 3kości. Najlepiej wszystkie dokładnie takie same, jeszcze lepiej 2stronne, najlepiej z CL2.5. Jeżeli obecny RAM masz z wyższym CL niż ten który kupisz wszystkie pamięci będą chodzić wolniej.

thesior
komentarz
komentarz

Znalazłem coś o tym CL przez program EVEREST >Najlepiej wszystko wam pokaze:

Taktowanie pamięci

@ 200 MHz 3.0-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 11-13-2 (RC-RFC-RRD)

@ 166 MHz 2.5-4-4-7 (CL-RCD-RP-RAS) / 10-11-2 (RC-RFC-RRD)

@ 133 MHz 2.0-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS) / 8-9-2 (RC-RFC-RRD)

To jaki mam ten CL

Demerzel
komentarz
komentarz

Nie znam tego programu. Niech mi ktoś powie że sie mylę. Wygląda na to że masz 3kości każda następna o gorszych parametrach. Jeżeli dobrze to odczytuje wyrzuć od razu te kości i kupuj nowe. Jak pamiętam to 1GB 400MHz CL2.5. Możesz kupić jedną będzie lepiej chodzić niż to co teraz masz.

thesior
komentarz
komentarz

Radzisz mi zebym kupił 1gb RAM'u a ta co mam poprostu zdjął??

A jeśli znasz jeszce jakis program którym mozna sprawdzic CL to podaj

Demerzel
komentarz
komentarz

Program AIDA32 pokaże Ci wszystko. Generalnie jeżeli masz jakąkolwiek pamięć gorszą niż najlepsza kość jaką możesz założyć i stać Cię na to sprzedaj co masz i kup najlepszą kość jaka wchodzi.

Tevion
komentarz
komentarz

masz rozne czestotiliwosci hehe.....srzedaj te 3 dołóż kasy i kup jedna pozadna

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.