x-kom hosting

Niestabilne działanie komputera przy większej ilości pamięci RAM

shift111
utworzono
utworzono

Witam!

Otóż w moim komputerze była 1 kość 512mb. Zamówiłem więc jeszcze 2 kości 512 (1gb). Otóż problem jest w tym że kiedy wkładam starą i jedną nową kość ramu to w komputerze coś nie gra. Przeglądarka się cały czas wiesza albo wyłancza. Gagu gadu też się włancza ;/ Jest to bardzo denerwujące. A jak włoże 3 kości ram to komputer gdy włączę przeglądarkę restartuje się .

Stara kość jest Firmy kingston PC 3200 (200MHz)
A nowe : 2x samsung PC 3200 (200MHz).

Wszystko to samo tylko firmu się różnią. Ale myślę że to nie jest przyczyną..
Może coś się przegrzewa?
Płyta główna to MSI KT3 Ultra (MS-638E).

Wirusów nie mam bo przed kupnem pamięci instalowałem nowego XP (32bit)

Z góry dzięki za pomoc.

[color="#ff0000"]// Poprawa tematu
// HQ19[/color]

HQ19
komentarz
komentarz

Włóż tylko nowe kości i sprawdź jak się komputer zachowuje. Możliwe, że stara pamięci nie współpracuje z nowymi, co jest możliwe. Przetestuj nowe pamięci programem [b]MEMTEST86+[/b]. Przy restarcie wyskakuje jakikolwiek BSOD?

shift111
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='HQ19' date='16 sierpień 2010 - 13:44' timestamp='1281962805' post='1071245']
Przy restarcie wyskakuje jakikolwiek BSOD?
[/quote]

Nie. Spórbuje tak jak mówiłeś. Włożę tylko nowe pamięci i je przetestuje.

___

Jak narazie od 30 min. działają dobrze. Jeśli tak będzie dalej to będę się cieszył ; ) . Ale szkoda że z tamtą 3 pamięcią nie da się nic zrobić :(

Edytowane przez shift111
HQ19
komentarz
komentarz

Sprzedaj po prostu. Zawsze pare złotych będzie w kieszeni :) I tak nie odczujesz żadnego spadku wydajności.

shift111
komentarz
komentarz

Wczoraj cały dzień było ok . Dziś rano też, ale teraz przy uruchomieniu przeglądarki nieraz się restartuje (jak 1 raz włanczam). Wie ktoś jaka przyczyna?

Dobrze że tylko raz tak robi a nie cały czas ; )

Wie ktoś co może być przyczyną?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.