x-kom hosting

2 kości RAM = komputer nie odpala

baru94
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie. Od pewnego czasu mam problem, którego za nic nie mogę rozwiązać. Otóż miałem początkowo na komputerze kość RAM 2GB 667MHz Elixira. W prezencie otrzymałem drugą kość 2GB 800MHz z GOODRAM'a. Wszystko było dobrze, lecz mając Windows'a 7 32bit wykrywało tylko 3,25GB. Postanowiłem zainstalować wersję z 64 bitami, aby wykorzystać więcej. Już od razu po zakończeniu instalacji był problem z uruchomieniem się komputera (w momencie, gdy po ponownym rozruchu powinien przejść w ustawienia). Po okienku "Trwa uruchamianie" pojawiał się czarny ekran i nic się nie działo. Powtarzałem próbę kilka razy, czekałem po pół godziny i bez skutku. Spróbowałem pobawić się kośćmi pamięci. Wyjąłem jedną i ku mojemu zaskoczeniu komputer się uruchomił bez problemów. Zamieniłem kości, żeby sprawdzić czy przypadkiem jedna z nich nie jest uszkodzona. Po zamianie też wszystko pięknie odpaliło. Kombinowałem też ze zmianą slotów itp. - bez skutku. Komputer z obiema kośćmi nie odpala. Nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić, dlatego piszę tu, licząc na fachową pomoc. Obecnie używam nadal jednej kości, druga leży bezużytecznie. Z 3,25 GB miało być 4GB, a jest 2GB. Zawsze miałem pecha do nowego sprzętu komputerowego.

Podsumowując konfigurację sprzętową:
Płyta Główna: Gigabyte GA-MA69VM-S2 [url="http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ma69vm-s2_10.html"](Strona producenta ze specyfikacją tego modelu)[/url]
RAM: 1x2GB 667MHz DDR2 Elixir; 1x2GB DDR2 800MHz GOODRAM.

W tych tematach jestem laikiem, więc nie wiem, czy coś jeszcze z konfiguracji się przyda. Jakby co, to piszcie. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Edytowane przez baru94

ziomal166
komentarz
komentarz

Odpowiedź jest prosta,pamięci ram się "gryzą" i nie będą razem działał, ponieważ są innych firm oraz o innych częstotliwościach.

baru94
komentarz
komentarz (edytowane)

No w porządku, też tak myślałem, ale będąc jeszcze na systemie 32bitowym, nie stwarzały problemu. Czy zmiana windows'a na 64 bity mogła spowodować to "gryzienie"?

Edytowane przez baru94
Wisnia123
komentarz
komentarz

oczywiśćie że tak, choć tak być nie powinno ;/. lepiej dla pc'ta mieć ram o tej samej czestotliwosci

ziomal166
komentarz
komentarz

Być może jest to związane z tym, że system 32 bitowy nie obsługuje pamięci 4GB. System 64 bitowy obsługuje powyżej 4GB,więc system 32 bitowy nie korzystał z całej pamięci więc nie było żadnej kłótni w wymianie danych, lecz to jest tylko mój domysł.

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Pogrzeb w biosie i spróbuj im ustawić niższą częstotliwość.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.