x-kom hosting

Ram a płyta

Bentrado
utworzono
utworzono

Witam!

Mam płytę główną asrock n68c-s - nie rozumie 1 rzeczy. Pisze, że 2 wejscia na ram są pod ddr2 a kolejne 2 pod ddr3. O ile mi wiadomo, nie ma takiej możliwości aby mieszać ram. Jeśli tak, proszę mi podpowiedzieć pare rzeczy. Aktualnie mam 1gb ramu 800mhz.

Jeśli kupię 512 ddr 800mhz, to jakie pamięci mogę dokupić do ddr3 na te 2 wejścia?

Magellan
komentarz
komentarz

Płyta ma po dwa sloty RAM dla DDR2 i DDR3. Możesz korzystać albo z jednych albo drugich. Jeżeli montujesz pamięć DDR2, nie możesz wkładać kości DDR3 i vice versa.

Bentrado
komentarz
komentarz

A jeśliby zmieszać pamięci (mieć w 2 slotach DDR2 i w 2 DDR3) - co by się wtedy stało?

Wisnia123
komentarz
komentarz

nie chciej wiedziec :)
tak naprawde płyta albo Ci nie ruszy, albo BIOS wyświetli komunikat o błędnej załadowanej pamięci. lepiej nie kombinuj po co ma sie płyta uszkodzic? tak jak wyżej mowiono jeden typ kosci wsadzasz albo DDR2 ALBO DDR3.
cya ;)

Magellan
komentarz
komentarz

Przypuszczam, że komputer nie odpali, a płyta główna odezwie się sygnałem oznaczającym błąd RAM, ale nie jestem pewien, bo nigdy czegoś takiego nie próbowałem. Skoro producent wyraźnie mówi, że nie można tego robić, to po co kombinować na sile ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.