x-kom hosting

Dokupienie RAMu do DFI Infinity

Michcis
utworzono
utworzono

Chciałbym dokupić 2x1GB Ramu mojego komputera:

DFI Infinity NF Ultra II-M2

AMD Athlon 64 3800+

Galaxy GeForce 7600GS 256GDDR

Kingston 1GB RAM 667mhz CL5

Chciałbym dokupić takie kości: GeIL 2x1GB Dual Ultra 667MHz CL3 Daje to razem 3GB. Czy jest to dobry wybór? Czy może ramy będą się gryzły i będzie wszystko chodzić wolno na CL5?

Demerzel
komentarz
komentarz

Co do gryzienia się nie wiem. Zawsze dobrze jest mieć kości jednego producenta. Na pewno nie wolniej niż teraz jednak jeżeli możesz sobie na to pozwolić niższe CL jest dobrym pomysłem z tym że wszystkie kości powinny mieć takie samo CL.

pol
komentarz
komentarz

Kingston 1GB RAM 667mhz CL5
Lepiej dokup takie same pamięci, ponieważ i tak wszystko będzie chodzić na CL5. Kupując te Geile na CL3 stracisz tylko pieniądze.
Michcis
komentarz
komentarz

Rozumiem, to co w takim razie będzie lepsze? Same GeILe 2x1GB CL3 i wymontowanie starych Kingstonów, czy dokupienie jeszcze 2GB Kingstonów CL5 i posiadanie 3GB pamięci?

Demerzel
komentarz
komentarz

Skłaniam się do samych GeiLe 2x1GB CL3. Nie wiem co robisz na komputerku, 2GB to raczej wystarczająco dużo pamięci. A jak będziesz miał teraz 2GB szybszej pamięci za jakiś czas możesz dokupić 3 taka sama kość. Z samymi kingstonami wymienianie później na szybsze będzie raczej nieopłacalne.

Michcis
komentarz
komentarz

Zdecydowałem się na GeiLe, pw przyszłości dokupie do nich kolejne kości. Mam jeszcze pytanie co do różnicy w wydajności pomiędzy GeiL Ultra 2x1GB 667mhz CL3 a GeiL Ultra 2x1GB 800mhz CL4 (do tych drugich musiałbym ew. wymienić chyba bios na nowszy)

luq
komentarz
komentarz
Mam jeszcze pytanie co do różnicy w wydajności pomiędzy GeiL Ultra 2x1GB 667mhz CL3 a GeiL Ultra 2x1GB 800mhz CL4 (do tych drugich musiałbym ew. wymienić chyba bios na nowszy)

Twoja płyta obsługuje DDR2-533 i DDR2-667, a więc jeśli podepniesz kość 800mhz to i tak pamięć będzie chodzić jak 667mhz. Aktualizacja nic nie da.

pol
komentarz
komentarz
Aktualizacja nic nie da.
Nie wprowadzaj zamentuludzi w błąd ! Nowy bios sprawia że płyta główna którą posiada Michcis obsługuje nie tylko 800 ale i 1000 i 1066, więc jak nie wiesz to nie off topój !
GeiL Ultra 2x1GB 667mhz CL3 a GeiL Ultra 2x1GB 800mhz CL4
Różnica nie jest za wielka ale jednak jest, jak masz na te GeiL 800mhz CL4 to oczywiście je kup chociaż ludzie bardziej polecają:

OCZ Platinum rev.2 800mhz CL4

i Patrioty LLK 800mhz CL4

niż te Geile które też będą dobre, więc kup te najtańsze z pośród 3 które wymieniłem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.