x-kom hosting

Domeny AZ.pl czy muszę przedłużać

Krzysiex94
utworzono
utworzono

Zarejestrowałem domenę na rok w az.pl za darmo była taka promocja i dziś przyszedł mi rachunek o przedłużeniu abonamentu i jest pytanie czy ja muszę ją przedłużać czy nie?Nie używam jej już ponad 8 miesięcy.Pytam się bo to jest ponad 100 zł i nie wiem co zrobić.Proszę o szybką odpowiedz.Pozdrawiam ;)

mydoom.h
komentarz
komentarz

Raczej nie.
Ale to zależy od umowy jaką z nimi zawarłeś.

  • Dobra wypowiedź 1
Krzysiex94
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie nie pamiętam jaką umowę zawarłem.Wiem że to była domena .pl i na rok za free a teraz rachunek mi przyszedł a ja zapomniałem o tej domenie bo nie zajmuje się już tym.

Edytowane przez Krzysiex94
benkowik
komentarz
komentarz

Tak może być. Pierwszy rok taniutko, później podwyższone opłaty, że po 2-3 lat firmie zwraca się a na następne lata zarabiają na Tobie.

  • Dobra wypowiedź 1
Krzysiex94
komentarz
komentarz

ale muszę go płacić czy nie?

Bamu
komentarz
komentarz

Jeśli podpisałeś takową umowę to musisz zapłacić, nikogo tam nie obchodzi że już od dawna z tego nie korzystasz.
A w Polsce nic nie ma za darmo, tak że nie uwierzę że dali ci na rok za free domenę a potem pożegnają się z Tobą.
No ale skoro nie wiesz jaką umowę podpisałeś, to dowiesz się jak przyjdzie ponaglenie do zapłaty, jak nie przyjdzie to znaczy że umowa była faktycznie korzystna.

  • Dobra wypowiedź 1
Krzysiex94
komentarz
komentarz

[quote]W celu przedłużenia abonamentu na kolejny rok prosimy i dokonanie wpłaty:
przelewem online wybierając ; adres strony
Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe zaufanie. [/quote]

To jest napisane na odwrocie listu

a z przodu ile mam zapłacić,nr konta i termin płatności

I czy to znaczy że muszę płacić?Bo ja to tak po zastanowieniu po 2 miesiącach nie korzystałem z domeny i nie będę korzystał nawet nie pamiętam nazwy konta.

Bamu
komentarz
komentarz

Podstawa to umowa, jak nie będziesz jej miał to się nie dowiesz na ile podpisałeś tą umowę.
Jak na dwa lata to na pewno musisz zapłacić, a to że zapomniałeś nazwę konta to już nie jest żaden argument.
Umowa to podstawa

  • Dobra wypowiedź 1
Krzysiex94
komentarz
komentarz

Umowę podpisałem na rok

benkowik
komentarz
komentarz

No to masz wolną rękę.

  • Dobra wypowiedź 1
Krzysiex94
komentarz
komentarz

czyli jak nie zapłacę to zablokują domenę i będzie nie czynna a jak zapłacę to będzie dalej działać.Dobrze myślę?

benkowik
komentarz
komentarz

Nie zablokują tylko nie będziesz miał do niej dostępu, już nie będziesz jej właścicielem. Jeśli ją pozostawisz to wróci do ogólnej puli albo zostanie przejęta jeśli była popularna i ma dużo linków itp.

  • Dobra wypowiedź 1
Krzysiex94
komentarz
komentarz

ok thx za pomoc

  • 1 miesiąc później...
krzysiuus
komentarz
komentarz

Tak to jest jak się rejestruje domeny w az. Ostatnio dużo takich przypadków jest.

  • 3 miesiące później...
maciek.jestem
komentarz
komentarz

@up
Az solidna firma i świadczą swoje usługi naprawdę porządnie. Mam u nich kilkanaście domen.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.