x-kom hosting

Problem z dual channel

tysxd@gg.pl
utworzono
utworzono

Witam

Jakieś kilka dni temu po zainstalowaniu nowego windowsa - win 7 32 bit ultimate wersion zaczęły się problemy z moim ramem - zauważyłem że przestał on pracować w trybie dual channel - mam 4 gb ramu: 2x2gb PATRIOT lecz teraz gdy nie pracują one w trybie dual channel mam dostępne tylko 2 gb ;< czy ktoś wie jaki może być powód ? wcześniej na win xp miałem te całe 4 gb pracujące bo dual channel było włączone , teraz nie wiem jak mogę znów włączyć ten tryb , nie wiem czy to wina wind 7 , może ktoś wie jak to zrobić tak żeby moje kości pracowały znów w trybie dual channel ?

Proszę o pomoc ,
tylko bez pytań czy są identyczne i czy je dobrze włożyłem bo wcześniej działały a są umieszczone tak samo .

Aero
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest raczej wina twojego [color="#ff0000"]xxxxxxx,[/color] a nie sprzętu. Jeżeli myślisz że pamięć zadeklarowana to RAM - to [color="#ff0000"]xxxxxx[/color] się w łeb.
Zakupiłeś 2 GB RAMu i zawsze tyle miałeś. Hmmm... 2 sloty po 1 GB = 2 GB ^.-

[color="#ff0000"]

//+20% za chamskie odzywki
//jeszcze jeden taki numer i polecisz stąd szybciej niż Ci się wydaje
//dan[/color]

Edytowane przez danielek316
usuwam wulgaryzmy
tysxd@gg.pl
komentarz
komentarz

czekam na inne odpowiedzi .

Black_Tiger
komentarz
komentarz

OS nie ma nic wspolnego z trybem przeplywu danych pamieci.
[u]Ile gb pamieci rozpoznaje bios?[/u]

~greetz~
tiger

tysxd@gg.pl
komentarz
komentarz

Żeby to jeszcze gdzieś pisało; ) , na post screenie mam : cośtam cośtam ( taktowanie ) at Single channel .
i nie wiem gdzie to zmienić.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Nigdzie, płyta sama to ustawia. Pewnie masz źle włożone kości pamięci, ewentualnie jedna z nich jest uszkodzona.

Black_Tiger
komentarz
komentarz

No wlasnie chodzi o to "cos tam cos tam" :D
Byc moze pracuje tylko jeden ram i stad single channel.

~greetz~
tiger

tysxd@gg.pl
komentarz
komentarz

dobra , mieszałem Tymi pamięciami i włożyłem je w dwa tego samego koloru sloty - slot 2 i 4 i teraz na post screenie piszę mi dual channel , ale nie 4 gb Tylko 2 ; O
mam dual channel ale jest to nie wiedzieć czemu 2x1gb ; o

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.