x-kom hosting

[Rozwiązane]Jak dodać ikonkę Onetu do skrótu na pulpicie?

RobertoGato
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, :)

Nie wiem czy wybrałem dobry dział jednak ciekawi mnie jak to jest z tymi ikonkami które pojawiają się przy pasku adresu i są charakterystycznym logiem rozpoznawczym jakiegoś serwisu internetowego.W tym przypadku chodzi mi o serwis Onet.pl. Mam w zwyczaju umieszczać ikonki w skrótach na pulpicie jednak w tym przypadku mam problem jak to zrobić. W Operze i Firefoxie pojawia się przy adresie natomiast nie ma jej w mediach. Z kolei w IE nie ma jej w ogóle a najszybszym sposobem na umieszczenie jej w skrócie jest właśnie IE. Czy jest to znak zastrzeżony i serwis chroni się przed jej wykorzystaniem?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!

Forumowiec
komentarz
komentarz

jeśli chodzi ci o sam skrót

to wchodzisz w onet.pl i klikasz plik--->Zapisz strone jako mówie o firefoxie

a jeśli chodzi ci o ikonke to może poszukaj w kodzie strony

naekana
komentarz
komentarz

Aby wyciągnąć faviconkę, do adresu strony dopisz /favicon.ico. Następnie wciśnij Ctrl+A (żeby zaznaczyło obszar ikonki, bo inaczej Windows będzie rozpoznawał plik jako pusty!) i zapisz na pulpicie. Wejdź we właściwości skrótu->zmień ikonę i wybierz zapisaną faviconkę.

RobertoGato
komentarz
komentarz

Dziękuję za pomoc jednak ta faviconka jest zapisywana w formacie gif więc trzeba ją skonwertować na ico. Na szczęście mam do tego odpowiedni program i już się z tym problemem uporałem. :)

naekana
komentarz
komentarz

Faktycznie, akurat bawiłam się na przykładzie innej strony ;) Ale cieszę się, że sobie poradziłeś.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.