x-kom hosting

Jak zalozyc haslo?

gabiagus
utworzono
utworzono

Witam.

Jak mam zalozyc haslo na komputerze? Prosze od poczatku. Chodzi mi zeby osoba po prostu nie weszla do windowsa. Mam windows home edition. Z gory bardzo dziekuje.

marx
komentarz
komentarz

Start>Panel sterowania>Narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem>Z drzewa po lewej wybierz " Użytkownicy i grupy lokalne">Użytkownicy>wybierz to swoje konto(nazwa profilu)>prawy przycisk myszy i wybierz :Ustawianie hasła" w okienku które wyskoczy wybierz kontynuuj, i dalej wpisz hasło. Koniec :)

gabiagus
komentarz
komentarz

Hej

Dziekuje Tobie bardzo. Doszlam do etapu Zarządzanie komputerem a dalej nie widze uzytkownicy i grupy lokalne a innymi slowy wszystko mam po angielsku. Bardzo Cie prosze napisz jak dalej mam to zrobic. Dziekuje.

luq
komentarz
komentarz

Możesz też ustawić hasło w BIOSie, wtedy przed załadowaniem Windowsa komputer poprosi o podanie hasła. Bez niego nie odpalisz systemu.

mat159
komentarz
komentarz

Ale po resecie biosu wejscie do systemu nie sprawi juz zadnego problemu...

gabiagus
komentarz
komentarz

Wiec jak moge to zrobic. Nie chce zeby moj wlasnie ex wchodzil mi na komputer.

marx
komentarz
komentarz

gabiagus, to powinno być po lewej czwarte od góry, Users and local grups czy coś w tym stylu, kliknij w to dwa razy pokaże się Users, i później w prawej części tego ekranu powinna być nazwa profilu (podany przy instalacji systemu), kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i weź to co jest w tym menu które sie pojawiło na górze (password czy jakoś tak), następnie kiknij Continue i w te 2 okienka wpisz wybrane hasło i potwierdź. jak coś jest jeszcze nie jasne to pisz :)

luq
komentarz
komentarz
Ale po resecie biosu wejscie do systemu nie sprawi juz zadnego problemu...

No masz racje.

Zależy na kogo to ma być zabezpieczenie.

Jeśli ktoś się trochę zna na kompach to po prostu jak mówi mat159 wyczyści BIOS i już ma dostęp.

naekana
komentarz
komentarz

Najprostszy sposób:

1. Jeśli masz już utworzone konto, to wchodzisz w panel sterowania->konta użytkowników->zmień konto->wybierz konto do zmiany->utwórz hasło. Ilustracja na screenach:

krok 1

95d8872dec7d6df6m.jpg

krok 2

b7a0885bb2f47317m.jpg

krok 3

4565ddee3224faedm.jpg

krok 4

603a0d0d5983f8b1m.jpg

2. Jeśli nie masz konta, tworzysz je wchodząc w panel sterowania->konta użytkowników->tworzy nowe konto->następnie nadajesz nazwę kontu i wybierasz jego typ. Aby nadać hasło wykonujesz kroki z punktu 1. Ilustracja na screenach:

krok 1

5d54d4e4ca17bde9m.jpg

krok 2

674b7d4d70688a8fm.jpg

krok 3

38184b553539655em.jpg

ziom
komentarz
komentarz

I tak można wejść do systemu w trybie awaryjnym, bez podawania hasła ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.