x-kom hosting

Nowe ramy - jakie?

bartek
utworzono
utworzono

Mam 512 MB w jednej kości. Częstotliwość to 400MHz (więcej chyba już nie da rady na TEJ (klik) płycie?) Timingi to 2.5, 4, 4, 8. To dobrze czy źle? Jakie dokupić, żeby były jak najwydajniejsze? I dlaczego TE (klik) są takie tanie? Nie wydają mi się złe. Jest tu jakiś haczyk?

Tengel
komentarz
komentarz

Napisz jakiej firmy masz ten ram...

Częstotliwość to 400MHz (więcej chyba już nie da rady na TEJ (klik) płycie?)
tak to maks co możesz tu wsadzić. Pomijając specjalne ramy o podwyższonym taktowaniu.
I dlaczego TE (klik) są takie tanie?
jeszcze nie słyszałem o tej firmie :| może ktoś bardziej obeznany sie wypowie. z ramów do tej płytki poleciłbym ten http://allegro.pl/item221631688_geil_ddr_5...ysta_fvat_.html

pozdrawiam.

WolfiK
komentarz
komentarz
dlaczego TE (klik) są takie tanie?

haczyk jest taki że mogą ci się sypaćbez przerwy skoro żadna firma si.ę do nich nie przyznaje.

bartek
komentarz
komentarz

Ram mam firmy kingmax :/ . A co do tego ramu geila, to rzeczywiście niezły, tylko trochę drogi. Dorzucę 20zł i mam standardowej jakości ram 1GB ;)

Piszcie, piszcie...

//edit

Pomijając specjalne ramy o podwyższonym taktowaniu.

Czyli te o podwyższonym taktowaniu będą działać, czy nie?

kwachu1992
komentarz
komentarz
(więcej chyba już nie da rady na TEJ (klik) płycie?)

jeżeli chcesz dokupić 1GB to proponuję te: http://allegro.pl/item222374820_kingmax_dd...ncja_wa_wa.html pracują z taką samą częstotliwością jak te Twoje takze napewno nie będą się "gryzły", max pamieci na tej plycie to 2gb. Jeżeli jednak nie masz kasy na te które ja podałem to weź te które podał Tengel.

I dlaczego TE (klik) są takie tanie? Nie wydają mi się złe. Jest tu jakiś haczyk?

nie radziłbym ich brać, to tak jak zasilacz no name :)

pozdro

Demerzel
komentarz
komentarz

Co do szybkości kości o jakie pytasz. Najważniejsza jest pierwsza liczba 2.5 to bardzo dobrze im niższe pozostałe tym lepiej. Nie znam obecnie standardów tych wartości. Jeżeli chcesz najlepsze możliwe kości to Kingston 1 GB PC3200 400MHz CL 2.5. Niema nic lepszego od Kingstona choć to prawda są drogie prawie 200zł. Bierz kości PC3200 400MHz CL 2.5 to najważniejsze. Najtańsze nówki o takich parametrach ma Twinmos około 165zł. Na Allegro już inni wyszukali.

Demerzel
komentarz
komentarz

Widzę że kolega Silent Hunter oferuje Ci 512MB. Musze uzupełnić co wcześniej napisałem. ierz kości PC3200 400MHz CL 2.5 to najważniejsze ale 1GB maksimum co płyta obsługuje.

kwachu1992
komentarz
komentarz
1GB maksimum co płyta obsługuje.

mylisz się. ta płyta obsługuje do 2GB.

Jeżeli chcesz najlepsze możliwe kości to Kingston 1 GB PC3200 400MHz CL 2.5.

nie zgadzam się. te geile z 2.5 CL będą dużo lepsze.

Demerzel
komentarz
komentarz
1GB maksimum co płyta obsługuje.

mylisz się. ta płyta obsługuje do 2GB.

Nie mylę się 2x1GB=2GB ta płyta obsługuje 2kości po 1GB i kości można kupić najwyżej 1GB.

Co jest lepszego w kościach geli?

bartek
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że zwykli śmiertelnicy tacy jak ja raczej nie poczują róznicy ;)

Czyli zbierając wszystko do kupy:

1. Najszybsze jakie mogę kupić to 400MHz (na allegro widziałem szybsze)

2. Pierwszy timing najlepiej 2.5 (nie widziałem niższych)

3. Najlepiej renomowanej firmy

Czegoś takiego będe szukał. Dzięki za pomoc. Ale jeżeli będziecie mieli jeszce jakieś propozycje to piszcie

kwachu1992
komentarz
komentarz

poprostu uważam, że geil to lepsza firma i mam do niej wiecej zaufania, co nie zmienia faktu, że uważam kingstone hyperX za lepsze od Geila np. te: http://allegro.pl/item221372499_ddr_1gb_ki...ston_od_ss.html

tyle ze poprostu wedlug mnie sie nie oplaca i lepiej wziasc tansze Geile !

Demerzel
komentarz
komentarz

Nie znam firmy Geli. Fakt Kingstony są drogie ale raczej niezawodne a jak już padną serwis jest świetny. Całkiem niedawno wymieniałem model PC133.

Bartek do tego co powiedziałeś dołożył bym jeszcze jeden punkt. Niech to będą 1GB nie musisz od razu brać 2sztuk.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.