x-kom hosting

Ram za 450zł/

szukamDOBREJrady
utworzono
utworzono

Witam!
Poszukuję RAMu za około 450zł, jestem raczej w sprawach komputerowo-sprzętowych średnio obyty, myślę nad którymś z tych:
DDR3 GoodRam 2GB/1600mhz/CL9
DDR3 G.SKILL 4GB(2x2)/1600/CL8
DDR3 OCZ 2x2GB/1600/CL8
DDR3 GEIL 2x2GB/1600/CL8
DDR3 KINGSTON HyperX 2x2GB/1600/CL9.
Pytanie: który wybrać? (możecie też polecić mi jakieś inne), jaka firma ma najlepsze pamięci i dlaczego? Czy różnica między Timingiem 8 a 9 będzie zauważalna(jeśli tak to przy jakich operacjach?).

asmodeuszz
komentarz
komentarz

http://infobit.pl/testy-i-recenzje/2010-07-29/pamieci-ddr3-pojedynek-w-kategorii-1600mhz-2 - mój test 5 kompletów pamięci DDR 3 1600MHz. Znajdziesz odpowiedzi chyba na wszystkie pytania, w razie czego, dopytuj tutaj, chętnie odpowiem :)

szukamDOBREJrady
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak więc pierwsze pytanie: skąd wytrzasnąłeś pamięć na Timingu 7(te g.skille eco) za 439zł?!
No i jeszcze jedno: raczej nie będę podkręcał, nie znam się na tym i nie ufam ;P

Edytowane przez pomocy!
asmodeuszz
komentarz
komentarz

Nie, nie... Pamięci pracujące na timingu CL 7 to Patriot Viper LLK II. G.Skill Eco, choć producent deklaruje współpracę z CL 7 - to na tym ustawieniu nie chciały się uruchomić. Opisałem szczegóły, że pomogło zwiększenie opóźnień do 8-8-8-22. Patrioty kosztują 499zł, a G.Skill Eco 439 zł w sklepie www.esc.pl - dostarczał części do testów :)

Od czasu dostarczenia pamięci, do publikacji artykułu minęło troszkę czasu. Pamięci zdrożały. Partiot - 530 zł, a G.Skill - 490zł.

Tak więc, bez OC najwyższą wydajność prezentują pamięci Partiot :) Ale jeśli posiadasz sprzęt Intela - pamięci będą niekompatybilne z Twoim sprzętem.

szukamDOBREJrady
komentarz
komentarz

A to przepraszam, przyznaję się, nie doczytałem do końca :)
Skąd wiesz że pamięci będą niekompatybilne? Jakieś gniazda nie takie czy co? (pewnie pytanie głupie, ale mówiłem, jestem raczej zielony)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Pamięci pracujące z napięciem wyższym niż 1,65V mogą uszkodzić kontroler pamięci znajdujący się w procesorze. Na ostatniej stronie w plusach i minusach jest napisane, które są kompatybilne, a które nie :)

  • Dobra wypowiedź 1
szukamDOBREJrady
komentarz
komentarz

No to jeszcze ostatnie pytanie :)
Firmy takie jak Geil, OCZ, G.Skill to firmy bez zarzutu, jak rozumiem? Nie będzie żadnych problemów z tymi pamięciami? Odniosę się jeszcze raz do pytanie poprzedniego: CL8 a CL9 - duża różnica czy nieodczuwalna?
Dzięki wielkie za cierpliwość i chęć niesienia pomocy :D

luk1999
komentarz
komentarz

Różnice między 1600 CL9 a CL8 w codziennym użytkowaniu są nieodczuwalne. Co innego w benchmarkach ;).
Nie sugeruj się marką pamięci. W pierwszej kolejności sprawdź listę pamięci kompatybilnych z twoją płytą główną (na stronie producenta).

  • Dobra wypowiedź 1
szukamDOBREJrady
komentarz
komentarz (edytowane)

OK, dzięki piękne, dobrzy ludzie :)

Co z różnicą pomiędzy 1600mhz a 1333? Czy na prawdę jest ona na poziomie kilku procent(5-6)? Opłaca się nieco doinwestować do 1600 czy lepiej brać 1333?

Edytowane przez pomocy!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.