x-kom hosting

R.A.M - mniejsze pobieranie

cross92
utworzono
utworzono

Witam.Mam kompa

Procek Athlon 1,6 Ghz

Ram:256 MB

Windows XP

i teraz pytanie....czy jak zainstaluje windows me to bedzie to wygodniejsza praca zwłaszcza jezeli chodzi o ram?

i jeszcze jedno:

mam simsy 2(wymagaja 256 ram) i niestety ale tna sie....czy jezeli bede miał win.me to beda lepiej działały??

hleboslav
komentarz
komentarz

Nie łatwiej grać w sims1 jak sims2 nie chodzą poprawnie? Nie wiem czy ME ''bierze'' więcej czy mniej ramu niż Xp, wiem napewno że 98 nie wymaga go tak wiele, więc może na 98 spróbuj.

Demerzel
komentarz
komentarz

Przerabiałem na własnej skórze Me bierze mniej RAM-u niż XP. Jest mocno zbliżony do 98. Nie dam głowy czy na Me Simsy 2 będą dobrze chodzić. Tym niemniej małe kości RAM nie są teraz drogie dołożenie nawet 128MB do zestawu powinno załatwić sprawę braków. Jak podasz jaki masz ich rodzaj można coś wyszperać.

hleboslav
komentarz
komentarz

128 MB Ram kosztuje jakies 15 zł, 64 koło 10, zależy ile masz wolnych slotów na płycie głównej. Jeżeli masz teraz 256 a masz jeszcze 1 slot to kup sobie 512, na 768 będzie napewno działało bez zarzutów ;) Nie mówię tu o simsach, ale i o bardziej wymagających rzeczach :)

[ Dodano: 2007-08-12, 20:49 ]

No oczywiście zależy jakie masz teraz;) SDR , DDR a DDR2 to są raczej nieco inne ceny...

oracle
komentarz
komentarz

Jesli chcesz system ktory zajmuje bardzo mało ramu to polecam powerXP ktory zajmuje okolo 50MB.

Demerzel
komentarz
komentarz

Nawet XP można nieco odchudzić. Na początek wyłączając Kompozycje w usługach. Można jeszcze parę innych rzeczy wyłączyć ale cudu się nie dokona.

cross92
komentarz
komentarz

Sorki że nie odpisywałem ale nie było mnie w mieście.

Mam Ram 256 DDR 333 MHz i najlepiej jak bym znalazł cos do 30 zł 512 uzywke...ale to chyba nie mozliwe.Pozdro

kwachu1992
komentarz
komentarz
mam simsy 2(wymagaja 256 ram) i niestety ale tna sie....czy jezeli bede miał win.me to beda lepiej działały??

napewno nie :)

Mam Ram 256 DDR 333 MHz i najlepiej jak bym znalazł cos do 30 zł 512 uzywke...ale to chyba nie mozliwe.Pozdro

masz racje, to raczej mało prawdopodobne, najtańsza pamięc 512mb DDR jaka znalazlem: http://allegro.pl/item225559626_pamiec_ddr...ncja_od_ss.html 78 zł.

cross92
komentarz
komentarz

a czy moge np.kupic ram 256 lub 512 ale 400 Mhz mając 333 MHz???Bedzie to chodziło...i czy wogole bedzie to ram 512 lub 768 czy tez bedzie widziec jeden ram a drugi poprostu nie tylko bedzie włozony w kompa

kwachu1992
komentarz
komentarz

będzie to chodziło ale na 333mhz nawet jak to beda 400mhz.

bedzie to zmiejszenie taktowania ramu do poziomu jaka ta plyta obsluguje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.