x-kom hosting

Pamieci pod Asusa M4A89GTD PRO USB3

martin79
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam problem z wyborem pamięci pod płyte Asusa M4A89GTD PRO USB3. Nie wiem jakie wybrać a czytałem, że może byc problem z pamięciami do tej płyty z uwagi na bliskość gniazda pod procesor a slotami ramu. Piszę o tym ponieważ chcem na procesor zainstalować chłodzenie (z uwagi na krecenie jego)i nie wiecz czy nie zasłoni mi slotów pod ram? Poza tym zastanawiam się jescze na ilościa ramu bo nie wiem czy 4 GB RAM-u mi wystarczyi (jesli chodzi o gry)czy jak dam 6 GB (2x3) to czy mi to obsłuzy z uwagi na to, że jest to płyta obsługujaca dual chanel. A może od razu 8 GB? Co o tym wszystkim myślicie? Prosze was o poradę

Edytowane przez martin79

HQ19
komentarz
komentarz

Do czego komputer będzie wykorzystywany? Jeśli w większości do gier, to 4GB wystarczy w zupełności, przy obróbce grafiki 8GB. Z jakiego systemu korzystasz? Planujesz OC?

luk1999
komentarz
komentarz

Dowolne memki z niskimi radiatorami (chodzi o to, żeby nie były wyraźnie wyższe od płytki PCB) i problemu nie będzie. Z tańszych np. Goodram Play 1600 MHz CL8. 1600 MHz CL7 spokojnie poleci.

martin79
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' timestamp='1280149461' post='1059158']
Do czego komputer będzie wykorzystywany? Jeśli w większości do gier, to 4GB wystarczy w zupełności, przy obróbce grafiki 8GB. Z jakiego systemu korzystasz? Planujesz OC?
[/quote]
Komputer będzie słuzył mi do gier, filmów, muzyka i internet. System będzie 64 bitówy windows 7. Komputer dopiero składam

[quote name='luk1999' timestamp='1280150172' post='1059173']
Dowolne memki z niskimi radiatorami (chodzi o to, żeby nie były wyraźnie wyższe od płytki PCB) i problemu nie będzie. Z tańszych np. Goodram Play 1600 MHz CL8. 1600 MHz CL7 spokojnie poleci.
[/quote]
jesli chozi o firme to wolał bym sprawdzone firmy np. ocz albo patriot możecie jakies konkretne polecić pod ta płytę na, której bedzie procesor phenoma 965 i grafika 5850

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.