x-kom hosting

Windows 8

Windows 8 będzie...  

83 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Windows 8 będzie...



kucharski237
utworzono
utworzono

Tak tak ledwo wyszedł Windows 7, a już pracują na ósemką :). Zobaczcie artykuł o Windows 8.
[url="http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Windows_8_-_co_szykuje_Microsoft.-3146.html"]Artykuł[/url]

raveen
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać na Win 8

Joseph
komentarz
komentarz

Moim zdaniem niepotrzebnie jedziemy taśmowo. Jakieś to nowe rewolucje mogą nas czekać? Gdyby Microsoft wywalił rejestr (da się żyć bez niego, co widać po *nixach) i zwiększył bezpieczeństwo systemu - wtedy nowy system jest usprawiedliwiony. A tak dostaniemy doszlifowany design, ulepszony UAC, jakieś tam poprawki...no i co więcej. Niech skupią się nad supportowaniem 7 a nie pracami już nad 8. Zaczyna mi to przypominać Ubuntu - wydali wersję X i już kodzą Y, no bo "deadline" goni...

Chyba, że Microsoft będzie zamierzał pójść drogą Google i stworzy system w chmurze. Ja naprawdę nie jestem w stanie doszukać się nawet rąbka powodu, dla którego Windows 8 miałby w ogóle postać tak prędko. Chyba po prostu kasa - Windows 7 już się kupił, no to trza wydać 8 i pociągnąć z kieszeni klientów.

kucharski237
komentarz
komentarz

To jest identycznie jak tworzenie gier.
Np. COD co roku wychodzi nowa wersja i singiel przeważnie trwa 6H co jest strasznie mało a na multi nie wszyscy mogą sobie pozwolic.
Co innego np. Far cry czy GTA to są większe i lepsze moim zdaniem produkcje bo posiadają tą fabułę i nas zachęcają.
Czyli jednym słowem wszystko teraz co produkują to idzie na kase. Tak samo Windows jeżeli chcą wprowadzic te sklepy Microsoftu że możemy sobie kupic muzykę a wątpie żeby ktoś z tego skorzystał to będą jakiś % z tego czerpac kasy.

Jednym słowem pewnie będzie lepszy Windows 8, lecz 7 jest wystarczająca.

DawidG3
komentarz
komentarz

Mam wrażenie, że nasze dzieci doczekają się Windows 69 :E

mery_master
komentarz
komentarz

Znalazłem pierwszy screen z [url="http://ms-windows-8.info/?screen-z-windows-8,21"]windows 8[/url]. Ciekawe jak będzie na prawdę :D

Joseph
komentarz
komentarz (edytowane)

Zakładając, że ten screen jest prawdziwy, no to MS strzela sobie nie w stopę nawet, ale w kolano. Dlaczego, już tłumaczę. Windows 7 to świetny service pack Visty. Jeśli natomiast Windows 8 ma ten sam interface, lecz znów nieco przemodelowany, to znów mamy kontakt z Windows 7 na sterydzie. Czyli po raz kolejny to samo, ale tylko ze zmianami. Windows się skończył moi mili, bez rewolucji ten system cofnie się w tył. Przecież to na screenie to tylko 7 z przeróbką niewielką.



[color="#FF0000"]//Nie cytuj postów pod sobą.
//Magellan[/color]

Kamix
komentarz
komentarz

A wiesz jak wyglądał screen z pierwszego bulid'a Sevena?
Tak samo jak Vista, identycznie taki sam wygląd.

Po drugie co możesz powiedzieć o nowym systemie po zerknięciu na pulpit?
Mi się wydaje, że niewiele.

Joseph
komentarz
komentarz (edytowane)

Fakt, nie wiem jak wyglądał pierwszy build - dopiero niedawno zacząłem używać Windows po 10 latach używania Linuksa, więc nie mam pojęcia co działo się w światku MS. Niemniej jednak znając zapędy MS nie wiem czego oczekiwać

- skoku jakościowego jak między Windows 98 a XP
- czy skoku tylko wizualnego jak między XP a Vistą

Jak nie będzie rewolucji, to kiepsko. Ogólnie ja bardzo krytycznie zawsze podchodziłem do nowych Windows, gdyż te systemy strasznie powoli się rozwijają (w porównaniu do innych systemów). Między XP a Vistą minęło parę lat i mieli czas na wiele rzeczy. Co więc wielkiego mogli wymyślić w 2 lata między Vistą a 7 - nic dopracować tylko 'wiśtę'. Dlatego zastanawiam się jakież to rewelacje czekać mogą mnie, skoro ledwo 7 wyszło a tu już 8 w drodze.



[color="#FF0000"]//Nie cytuj postów pod sobą.
//Magellan[/color]

ciaciama
komentarz
komentarz

[quote name='mery_master' timestamp='1280446963' post='1061513']
Znalazłem pierwszy screen z [url="http://ms-windows-8.info/?screen-z-windows-8,21"]windows 8[/url]. Ciekawe jak będzie na prawdę :D
[/quote]
Ta... Na pewno programiści MS używali by Firefoxa :D

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Ciama, słuszne spostrzeżenie.

Ciekawe dlaczego widoczna jest data 15 czerwiec ubiegłego roku ( wtedy Seven był w wersji testowej )?. Po drugie pakiet Office 2007 ( starszy pakiet ) na nowym systemie , dziwne dla mnie to jest.

Ten screen to fake , a tu macie link do paczki, która imituje Windows 8 [url="http://mufflerexoz.deviantart.com/art/Windows-8-7282-RC-116835108"]http://mufflerexoz.d...82-RC-116835108[/url].

  • 3 tygodnie później...
Garrappachc
komentarz
komentarz

Heh, sorki że trochę odkopuję, ale też muszę wtrącić swoje 3 grosze.




Po przeczytaniu tego artykułu, nasuwają mi się takie same myśli, jak zawsze, kiedy czytam o "wspaniałym" i "rewolucyjnym" nowym systemie operacyjnym rodem z Redmond.

Z tego, co wyczytałem, [u]realnymi[/u] nowościami, które się mogą pojawić w Windows 8 są takie rzeczy jak kopia AppStore - coś, co mamy w Linuksie za darmo od zarania dziejów (ale to będzie oczywiście rewolucyjna nowość, żeby nie było) oraz coś, co również jest w Linuksie - czyli ten cały nowiutki menedżer urządzeń. Chodzi o to Microsoftowi, żeby dostawcy sterowników się nie pchali z miliardem kolejnych aplikacji, które zamulają system, tylko żeby dostarczyli sterowniki, a Windows już sobie poukładał ładnie, zgrabnie w jednym miejscu. Ja mam takie coś odkąd pamiętam, a sprzęt, który dokładam do mojego komputera po prostu działa od razu i tylko aplikacje korzystają z już zainstalowanych, albo na bierząco instalowanych sterowników. Rzeczy takie, jak rozpoznawanie twarzy czy innych urządzeń dookoła po prostu się nie sprawdzą, gdyż nie będą na tak wczesnym etapie rozwoju działać sprawnie (zwłaszcza z tymi twarzami), a, jak na razie, realia ludzi średniej i niższej klasy nie pozwalają na posiadanie niewiadomo jakich technologii tylko dlatego, że Windows 8 wprowadza ich obsługę. Podobnie rzecz ma się pararelnie z komendami głosowymi (musisz powiedzieć coś dokładnie tak samo, jak powiedziałeś wzór) i z oglądaniem filmów w 3D.

  • 2 tygodnie później...
MC Jay
komentarz
komentarz

wy tu gadu gadu o 8-ce a prace nad 9-tka też już powoli ruszają :>

  • 4 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

to będzie najlepszy system ;d

v-valdy
komentarz
komentarz

Sam jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądał. Musiałby się mocno zbliżyć do systemu uniksopodobnego lub wręcz się nim stać aby nastała jakaś rewolucja w tym temacie.

  • 2 miesiące później...
kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Gdyby Microsoft wywalił rejestr (da się żyć bez niego, co widać po *nixach) i zwiększył bezpieczeństwo systemu - wtedy nowy system jest usprawiedliwiony. A tak dostaniemy doszlifowany design, ulepszony UAC, jakieś tam poprawki...no i co więcej. Niech skupią się nad supportowaniem 7 a nie pracami już nad 8. Zaczyna mi to przypominać Ubuntu - wydali wersję X i już kodzą Y, no bo "deadline" goni...
Chyba, że Microsoft będzie zamierzał pójść drogą Google i stworzy system w chmurze. Ja naprawdę nie jestem w stanie doszukać się nawet rąbka powodu, dla którego Windows 8 miałby w ogóle postać tak prędko. Chyba po prostu kasa - Windows 7 już się kupił, no to trza wydać 8 i pociągnąć z kieszeni klientów.
[/quote]
święte słowa

Dla mnie Windowsy to dobre systemy, niemal cudo, ale teraz kiedy pracuje tam tak dużo ludzi i jest to tak wielka branża miałem nadzieje spodziewać się jakiegoś przełomu, a jednak mam wrażenie jakby jądro pozostawało XP tyle że bardziej przepakowane, czasem wręcz z Windows 2000. Microsoft nie samą powłoką, powinen się zajmować. Miałem nadzieje że MinWin to będzie wstęp do jakieś rewolucji, ale widze że chyba ciężko stworzyć coś jeszcze lepszego. Ale nie powiem żebym był negatywnie nastawiony na Microsoft. Windows XP ciągle wygląda tak samo a jednak co jakiś czas są aktualizacje poprawiające niewidzialne dla nas linijki kodu tego systemu. Czasem przy linuksie ciężko uwierzyć że w Windows idzie taka kasa

  • 2 tygodnie później...
Misiek!
komentarz
komentarz

Czytałem wczoraj fajny arktykuł w najnowszym CHIPie. PODOBNO ma być wiele udoskonaleń. Może czegoś się dowiemy w ciągu kilku najbliższych dni, bo właśnie zaczął się CES 2011, a chodzą plotki, że Ballmer ma coś na ten temat powiedzieć.

ThunderShock
komentarz
komentarz

Windows 8 = beznadziejnie

Po co go wogóle robią ?!?!?!?!?!

Misiek!
komentarz
komentarz (edytowane)

No to mamy już nowe, sprawdzone informacje. Windows 8 działa na architekturze ARM i na praktycznie każdym układzie System-on-a-chip. Nadal pozostanie zgodny z 32-bitami.

Mesajah
komentarz
komentarz

Powiem wam tak nie czekajcie na tego nowego Windowsa ponieważ Windows to gówno zacznijcie epiej używać Linuxa darmowy i lepszy od Windowsa takie moje zdanie żaden windows nie dorówna Linuxowi.

Bułeczka
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='sou' timestamp='1294423745' post='1164229']
Powiem wam tak nie czekajcie na tego nowego Windowsa ponieważ Windows to gówno zacznijcie epiej używać Linuxa darmowy i lepszy od Windowsa takie moje zdanie żaden windows nie dorówna Linuxowi.
[/quote]

Do internetu i worda tak. Do gier raczej nie.

kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

Linux jako desktop przegrywa z Windows. Do serwerów tak ale cięższe zastosowania desktopowe jak obróbka HD z kamer, skanery, karty dźwiękowe lub nagrywanie tv z karty tv gdzie potrzeba dobrych sterowników Linux nie daje rady. Podziwiam i Szanuję bardzo programistów którzy za darmo a nawet za pieniądze bez odpowiedniej dokumentacji dostarczanej przez producentów zewnętrznych (np. kart graficznych ATI) trudzą się, rozpracowują i piszą te sterowniki na Linuxa. Niestety tak jest, dla niektórych tylko Windows. Niektóre sterowniki nie będą idealnie działać na Linuxie bo nie są tak dopasowane. Weź kartę tv na Linuxa podłącz gdzie masz audio od razu i nie trzeba cudować np. podłączając przez line in. Dla mnie Windows 8 byłby idealny bez rejestru z UI Windowsa XP (przyzwyczajenie luna robi swoej).
Jakby dali 2 pulpity oraz coś jak Synaptic z linuxa albo unowocześnili dodaj/usuń programy to by było ok. 2 Pulpity podstawa

  • 2 tygodnie później...
cmaniak
komentarz
komentarz

Szczerze to ja nie chce Windowsa 8 , ponieważ będzie w nim pewnie z byt dużo bajerów a osoby starsze mający najnowszy system operacyjny nie będą się łapać ogólnie co i jak robić.

Windows7 jeszcze nie był wypakowany bajerami ale Windows8 podejrzewam będzie to nie system tylko zabawka.

PozdrO ^

  • 3 tygodnie później...
Pomidorowa90
komentarz
komentarz (edytowane)

Boję się żeby nie było sytuacji tak jak Vista mówili że jest super a wyszła kupa (za przeproszeniem) ...a ten screen to jest zmieniony wygląd 7 ...mam nadzieję że uda im się to ale zaczynają przesadzać z tym że co chwilę robią nowy system ...powinni przez kilka lat popracować porządnie nad systemie i zrobić system perfekt żeby system przebijaj wszystko co najlepsze ..kiedyś przecież jak pamiętam długo pracowali nad Xp....i Xp jest jak na razie najlepszy do gier i wgl dla mnie.

stachos
komentarz
komentarz

bez sensu. nie rozumiem tylko dlaczego pchaja sie w kolejny system ktory i tak i tak bedzie roznil sie tylko wizualnie : )
przeciez tak na prawde.. patrzac na to co dzialo sie z windami od czasu 98 (no niech bedzie nawet 95) to tak naprawde nie ma wielkiego przelomu.
ladniejsze plynniejsze bardziej kolorowe menu ikonki etc. z wersji na wersje i w zasadzie nic wiecej.

zastanawiam sie dlaczego ms nie zamknie dotychczasowych okienek w jednym worku i otworzy czegos zuupelnie nowego. cos co przede wszystkim nie opieraloby sie na drzewkowych systemie plikow ktorym tak na prawde juz wszyscy rzygają. szkoda czasu i pieniedzy na kolejny znowuż to ladniejszy windows; )

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.