x-kom hosting

Chlodzenie RAMu

cypisek01
utworzono
utworzono

Koledzy ratujcie, mam Crosair XMS2 DDR2 800MHz 2GB. Temperaturke mam 41 stopni. Co bedzie najlepsze do obnizenia jej??

Demerzel
komentarz
komentarz

Na same pamięci jakiś miedziany radiator np. coś z allegro do tego dodatkowy wiatraczek na tył obudowy wymuszający większy obieg powietrza.

WolfiK
komentarz
komentarz
Temperaturke mam 41 stopni.

Uważasz że to dużo?

Demerzel
komentarz
komentarz

Uważam że dla sprzętu niema czegoś takiego jak za niska temperatura jak kolega cypisek01 chce zainwestować w chłodzenie. Niższa temperatura może podkręcać wydłuża żywotność (radiator) chroni przed kurzem. A sam radiator nie zwiększy zużycia prądu więc niema szans zaszkodzić.

Gość
komentarz
komentarz

Te radiatory to lipa... :P Chłodzą chwile, a potem temp. wraca do "normy" bo ciepłe powietrze nie ma jak sie wydostać spod radiatora... :P

Lepszy jest "plaster miodu", taki jak na OCZ albo coś z tych:

Link 1

Link 2 - używany OCZ

Link 3 - OCZ nowy

Ew. jak nie masz hajsu na OCZ to coś takiego:

Link 4 - Scythe

Mam nadzieje że pomogłem ;]

Demerzel
komentarz
komentarz

Miedź jest dużo lepszym przewodnikiem niż aluminium. Jeżeli chodzi o powietrze pod radiatorem można użyć pasty. A z radiatora ciepło odebrać wentylatorami w obudowie które będą chłodzić nie tylko pamięć ale i cały sprzęt. Ten "plasterek miodu" z wiatraczkami całkiem fajny ale prąd leci, do tego dorzucili diody. Ciągną niewiele ale to niewiele razy czas razy ilość przestaje być zabawne.

cypisek01
komentarz
komentarz
Te radiatory to lipa... :P Chłodzą chwile, a potem temp. wraca do "normy" bo ciepłe powietrze nie ma jak sie wydostać spod radiatora... :P

Lepszy jest "plaster miodu", taki jak na OCZ albo coś z tych:

Link 1

Link 2 - używany OCZ

Link 3 - OCZ nowy

Ew. jak nie masz hajsu na OCZ to coś takiego:

Link 4 - Scythe

Mam nadzieje że pomogłem ;]

a jak to sie montuje?? na dwa moduly wystarczy jedno takie cacuszko czy dwa??

Gość
komentarz
komentarz

Chodzi Ci o OCZ? Na 2 kości potrzeba 1 ;)

hleboslav
komentarz
komentarz

Mi w lecie komputer rozgrzewa się czasami mocno, dlatego nigdy nie skręcam obudowy i zawsze mam pod ręką wiatrak pokojowy :) Może to nie profesionalne ale temperatura wszystkiego, gdzie mam czujnik spada bardzo szybko ...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.