x-kom hosting

Nieprawidłowa kość pamięci w komputerze

amstat
utworzono
utworzono

Chciałem mieć szybszy komp i ktoś mi doradził by dołożyć RAM oczywiście włożyłem niewłaściwą kość pamięci potem wyjąłem bo niepasowała ale kompa załączyłem z tą niewłaściwą kością,efekt jest taki że komputer sie załącza ale monitora nie włancza pozostaje ciemny a dioda powera mruga jakby był na czuwaniu co sie mogło stać ?

Włożyłem kość typu SDRAM a miała być DDRAM prawdopodobnie mi podpowiadają że poszła płyta główna,resetowałem bios zworką ,wyciągałem też baterie ale nic to nie dało ,włanczam power komp startuje wiartaczki słychać kontrolki migną na klawiaturze normalnie a monitor w ogóle nie zaświeca sie tak jakby komp nie podawał sygnału do monitora,a kable i monitor jest ok.bo na innej starszej skrzynce czyli kompie normalnie działa
[color="#ff0000"]
// Poprawiam nazwę tematu
// HQ19[/color]

webber
komentarz
komentarz

[quote name='amstat' date='21 lipiec 2010 - 14:51' timestamp='1279716790' post='1056098']Włożyłem kość typu SDRAM a miała być DDRAM[/quote]W jaki sposób? Mają one inne wymiary. Jeżeli udało ci się w jakiś sposób wepchnąć na siłę, a potem odpalić kompa, to płyta główna jest uszkodzona i pozostaje wymiana.

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Co to za płyta główna ? patrzyłeś czy nie uszkodziłeś wejścia na ramy ? może spróbuj włożyć kostkę w drugie wejście, o ile masz i wtedy odpal kompa.

nitro07
komentarz
komentarz

Dokładnie obejrzyj gniazdo pamięci RAM w które wcisnąłeś złą pamięć. Szukaj nadpaleń. 

Niestety na 90% spaliła się płyta. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.