x-kom hosting

Problem z pamiecia fizyczna

matergen
utworzono
utworzono

Mam pewien problem w moim kompie. Od pewnego czasu gdy wlaczam komputer
dzieje sie cos dziwnego. Wlaczam menedzera zadan zeby zobaczyc wydajnosc
kompa no i sprawdzam tez pamiec fizyczna. Przy wlaczeniu kompa:
Buforowanej panieci jest okolo 400-600
Wolnej pamieci jest okolo 2000

Wlaczaja sie wszystkie programy ktore wylaczam. Po wylaczeniu wszystko jest
ok przez jakies 5 minut i nagle pamiec wolna zaczyna spadac na dol i powoli
zchodzi az do 40.

Robilem juz oczyszczanie dysku, usunalem nie potrzebne programy no i zrobilem
tez defragmentacje dysku. Niestety caly czas to samo.

Jesli ktos wie co zrobic w takiej sytuacji to prosze of pomoc. Przez to nie moge
grac w niektore gry i komp wolniej chodzi

bartek86
komentarz
komentarz

jaki masz system i ile ramu w kompie?

Skrash
komentarz
komentarz

Ta pamięć wolna zamieniała się w buforowaną.

  • 3 tygodnie później...
matergen
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak ta wolna pamiec zamienia sie w buforowana. Nie wiem dlaczego. A w kompie mam 4GB ramu ale 1gb jest uzyty przez sprzet

Edytowane przez matergen
Skrash
komentarz
komentarz

[quote]ta wolna pamiec zamienia sie w buforowana. Nie wiem dlaczego.[/quote]
Bo tak musi :) Pamięć buforowana jest odzyskiwana przez system, nie przejmuj się tym.

matergen
komentarz
komentarz (edytowane)

To dlaczego tak nagle zaczely mi sie gry zacinac? Zawsze moglem grac w kazda gre na moim kompie i te ktore dzialaly wczesciej teraz sie zacinaja np. Test Drive Unlimited. Wszystko bylo dobrze a teraz nie da sie grac. Przy samym starcie systemu jak od razu uruchomie gre to po gram przez 2 minuty a potem sie tak zacina ze nic sie nie da zrobic. Jak obserwuje wydajnosc systemu po uruchomieniu to na poczatku mam 2000 wolnej no i wlasnie w te kilka minut schodzi ona do 0

Prosze POMOZCIE

Edytowane przez matergen
Skrash
komentarz
komentarz (edytowane)

No tak wolnej będziesz miał mało, ale masz sporo pamięci buforowanej którą sobie wykorzysta system. Co prawda nie chce powiedzieć, że wina nie leży po stronie pamięci. Pamiętaj, że gdy używasz dużej ilości programów ramo-żernych jak sterowników, przeglądarka, to skutkuje to tym, że system "zjada" większą ilości pamięci. Ale nie jest łatwo zapełnić 4 GB pamięci, także nie wiem skąd te przycinki :huh: Znaczy przez ramy możesz mieć co najwyżej kilku sekundowe przycinki, natomiast gra nie tnie się z powodu malej ilości ramu. To wina innych podzespołów

Edytowane przez Skrash
matergen
komentarz
komentarz

Wlasnie, dziwne to troszke. Skanowalem juz kompa kilka razy no i nie ma zadnego wirusa. Czy jest jakies inne wyjscie oprocz formatowania?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.