x-kom hosting

laptop msi brak połączenia wifi

Pawcio766
utworzono
utworzono (edytowane)

Kupiłem ostatnio nowy laptop i mam problem z bezprzewodowym połączeniem z internetem.
Zainstalowałem wszystkie sterowniki z dołączonej płyty do karty wifi, lan, graficznej, dźwiękowej itp.
Mam windowsa 7 i sądzę że w tym jest problem i podejrzewam, że potrzebne mi są inne może nowsze sterowniki.
Moja karta to:
802.11 bgn 1TR mini card wireless adapter
w kartach sieciowych jest jeszcze:
karta wirtualnego miniportu Wi-Fi firmy Microsoft
relatek PCIe GBE Familly Controler

W starym laptopie miałem na pasku ikonkę "radaru" klikałem, wyszukiwałem połączenie i był spokój.
Teraz jest też coś podobnego tylko szara przekreślona ikonka, a gdy na nią kliknę to mam komunikat brak dostępnych połączeń. Co jest niemożliwe, ponieważ na wcześniejszym laptopie wyświetlała mi się długa lista połączeń od sąsiadów :)

Spróbowałem podłączyć internet kablem i też nie zadziałał ;/. POMOCY :D

Edytowane przez jesiona
zmiana nazwy tematu, przenoszę //jesiona

szaki
komentarz
komentarz

Instalowałeś sterowniki pod win7?
Poszukaj przełącznika wi-fi na obudowie komputera

Wyłączył bym kartę wirtualnego miniportu

Jeśli chodzi o kabel to jest jakis router czy kabel ze sciany? We właściwościach kart w TCP/IP ustawić na automatyczne pobieranie adresu i przede wszystkich dać: włącz na kartach

Pawcio766
komentarz
komentarz (edytowane)

dopiero tego laptopa dostałem i nie zauważyłem tych przycisków upss ;]
są aż 4 (kamera) (wifi) (P1- nie wiem do czego to ?) (eco - to też nie wiem do czego ?)

włączyłem wifi i w kartach sieciowych pojawiło się jeszcze:
Urządzenie Bluetooth (protokół TDI RFCOMM)
Urządzenie Bluetooth (sieć osobista)

ale niestety ikonka na pasku nadal jest przekreślona, brak dostępnych połączeń

kliknąłem na rozwiązywanie problemów i znalazło:
funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona. (jak to włączyć ?)
kabel sieciowy nie jest podłączony

sterowniki jak już mówiłem zainstalowałem z płytki i wątpię żeby były pod win7, ale co ja tam wiem ;)
dlatego przydałyby się link do serowniki do wifi pod win7 bardzo proszę !

kabel oczywiście z routera do którego podpięty jest jeszcze 1 komp to jest d-link di-524, który oczywiście ma antenkę ;d i obsługuje sieć bezprzewodową stary laptop z nim współpracował
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Internet bezprzewodowy już działa ;], oczywiście chodziło o sterowniki to link :
http://www.msi-polska.pl/index.php?func=nbdriver&maincat_no=135&prod_no=1930&driver_os_no=1#os

Są tu wszystkie sterowniki pod windows 7 i nie tylko, dziękuje z trud i pomoc, szczególne podziękowania Szakiemu, to jest najlepsze forum na świecie po prostu bomba, błyskawiczna reakcja i pomoc pod każdym względem ;O

Edytowane przez Pawcio766

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.