x-kom hosting

Czy moge dokupić Ram'u?

PCMaster
utworzono
utworzono

Siema mam 512 ram i mam płyte główną (ostatnio zmienianą) Asus K8S-MX i czy moge dokupić jeszcze 512 ram ddr?

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Możesz jeśli masz wolny slot, bo twoja płyta może obsłużyć nawet 2 GB. Tylko kup takie same jak masz teraz czyli DDR400 lub DDR333.

webber
komentarz
komentarz

[quote name='MidnightTomi' date='16 lipiec 2010 - 08:17' timestamp='1279261190' post='1053084']Tylko kup takie same jak masz teraz czyli DDR400 lub DDR333.[/quote]A skąd wiesz, że ma akurat takie? :huh:

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Bo płyta główna takie obsługuje :)

webber
komentarz
komentarz

266 MHz albo 200 też śmiało obsłuży. Trzeba czekać na autora, aż odpisze co posiada.

  • Dobra wypowiedź 1
PCMaster
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz mam 512 mb ddr 400mhz od gooddrive
a jak kupie 2 kostke to z tej samej firmy?
A co do tego ddr400/ddr333 to nie wiem bo mam program CPU-Z i w SPD pisze mi ddr 512 bytes 3200 (200mhz) nie wiem o co chodzi na kartce mi pisze 512 ram 400mhz a w CPU-Z inaczej

HQ19
komentarz
komentarz

W CPU-Z dobrze wskazuje. Zgadza się z tym, co masz napisane na kartce. Wystarczy, że te 200MHz pomnożysz przez 2 i będziesz miał efektywną częstotliwość. Podaj pełną konfigurację. Systemu zapewne Windows XP używasz, prawda?

  • Dobra wypowiedź 1
PCMaster
komentarz
komentarz (edytowane)

Windows XP Home edition service pack 2
AMD Athlon 64 3000+
2.1 GHZ
Radeon 9550 128 mb
512 ddr ram pc3200 (200)
płyta Asus K8S-MX
tak wyskakuje w CPU-Z

Ta pamięć będzie ok?
http://allegro.pl/item1146334301_markowe_ram_512mb_ddr_512_400mhz_gwarancja_faktura.html

HQ19
komentarz
komentarz

Do tego zestawu 1 GB w zupełności wystarczy. Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup pamięci z identycznym oznaczeniem, jakie masz na aktualnych. Masz możliwośc spisania? Możesz ewentualnie sprawdzić w programie Everest. Pamięci z linku, który podałeś będą działały.

PCMaster
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha dzięki macie u mnie wielkiego plusa!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.