x-kom hosting

Nie czyta mi żadnych płyt

scarlett1019
utworzono
utworzono

Mam laptopa Fujitsu Siemens Amilo i czytnik dysków nie czyta mi płyt (CD i DVD). Co mogę zrobić by zaczął działać bo mi jest bardzo to potrzebne. pomóżcie ;)

  • 1 miesiąc później...

vvmax23
komentarz
komentarz (edytowane)

witam
ja mam tak samo jak kolega scarlett1019, mam asus k50in co można z tym zrobić ??

vistauser
komentarz
komentarz

Radze przeinstalować sterownik od napędu optycznego to powinno pomóc.

plkmetal
komentarz
komentarz

Jakoś mało info podajecie a płyta się chociaż kręci próbuje oś wczytać?

vvmax23
komentarz
komentarz

witam
u mnie się kręci ale nie otwiera się , z sterownikami robiłem tak jak mówisz ale też nie działa , w przyszłym tygodniu robię format i instaluje win 7
i mam pytanie
czy te nie działanie CD-ROM może być przez wirusy ??

Z poważaniem vvmax23

vistauser
komentarz
komentarz

Spróbuj przeczyścić głowicę lasera napędu (alkoholem etylowym) to pomaga w większości przypadków.

vvmax23
komentarz
komentarz

ROBIŁEM I NIC JAKIEŚ INNE POMYSŁY ??

Alive
komentarz
komentarz

Może się laser spalił, a w takim przypadku nie zrobisz już nic.

plkmetal
komentarz
komentarz

Masz zainstalowane jakieś oprogramowanie emulujące wirtualne napędy? Daemon tools albo coś podobnego??

vvmax23
komentarz
komentarz

witam
nie mam zainstalowane Daemon tools ani innego teko typu programu , laser się nie spalił po czyta płyty DVD-R ,NIE CHCE CZYTAĆ PŁYT CD

plkmetal
komentarz
komentarz

Zainstaluj program iso buster i sprawdź czy on wykryje ci dane na tych płytach...

vvmax23
komentarz
komentarz

witam
po zainstalowaniu tego programu i otwarciu zawiesza się :(

plkmetal
komentarz
komentarz

W wypadku kiedy napęd ma trudności z przeczytaniem płytki system może się zwieszać, tylko teraz jak to wygląda, czy płytka w napędzie się kręci i czy lampka napędu mruga czy świeci ciągle...

vvmax23
komentarz
komentarz

witam
włożyłem płytę to napędu lampka napędu mruga i płyta się kręci ale nie działa :(

plkmetal
komentarz
komentarz

Nic na siłę, odczekaj chwilę, a tak wogóle to jakie to płyty dokładnie nie działają...

vvmax23
komentarz
komentarz (edytowane)

nie działają CD-R i nie które DVD-R, DVD+R
i co z tym dalej

  • 2 tygodnie później...
Burmin
komentarz
komentarz

Witam, mi tez nie dziala cd rom, nie wczytuje mi plyt, mam zainstalowane daemon tools, cd rom mi wogole nie chodzi tzn nie pracuje ;/ co mog z tym zrobic ?/

plkmetal
komentarz
komentarz

Jeżeli nie pracuje to jakaś usterka sprzętowa np. niedociśnięty kabel...

Burmin
komentarz
komentarz

Kabel jest docisniety :D sprawdzalem

plkmetal
komentarz
komentarz

tzn że coś padło w napędzie, jeżeli masz gwarancję to spoko jeżeli nie to sprawdź napęd w innym kompie (to laptop?).

Burmin
komentarz
komentarz

Nie, stacjonarny

plkmetal
komentarz
komentarz

Radzę spróbować na innym komputerze pozmieniać taśmy kanały....ewentualnie zworka, to jest ata, sata???

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.