x-kom hosting

Ile mam kupic ramu?

scarface94cy
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam takie pytanie: ile mam kupic ramu zeby mi np. pes 2010 chodilo i czy procesorek z grafa sie nadaja.
Moj komp to:
Amd Athlon 64 3000+ 2.0 Ghz
768 mb ddr 400 mhz
Nvidia GeForce 8400 GS 512 mb ddr2
Plyta Glowna: ESC GS7610 Ultra

Jaki procesor by mozna bylo kupic, czy dalobysie dual core?
A czy np. GTA 4 to by poszlo? Oczywiscie po dokupieniu ramu.
Z gory dziekuje za pomoc.

webber
komentarz
komentarz

RAMu masz wystarczająco, ogarnicza Cię procesor i karta graficzna. Musisz podać nazwę płyty głównej, możesz ją odczytać z programu Everest Ultimate.

scarface94cy
komentarz
komentarz

Tak mam pesa 2010 i jak wlaczam to mi mowi ze nie spelnia wymagan minimalny a pod spodem pisze ze za malo ramu mam. A gta4?

webber
komentarz
komentarz

GTA 4 ledwo działało mi na 1GB RAM, Athlonie 3800+ i GeForce 8600GT (na minimalnych ustawieniach), więc na Twojej obecnej konfiguracji nie ma sensu nawet próbować.

scarface94cy
komentarz
komentarz

A jak kupie 2 gb ramu ? Mam tylko dwa gniazda wiec wyjme 256 i wsadze te 2 giga to bede mial 2,5. pojdzie wtedy?
A moj motherboard to :
ESC GS7610 Ultra

MidnightTomi
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiadomo czy twoja płyta główna jest w stanie obsłużyć tak pojemną kostkę ramu, a nawet jak wstawisz tam 10 GB to o GTA4 możesz pomarzyć musiał byś jeszcze wymienić płytę główną, procesor, kartę graficzna + ramy i do tego jakiś stabilny zasilacz czyli nowy komputer w sumie :pff:

PS. sprawdziłem płytę główną i możesz wstawić tylko 2 kostki po 1GB.

scarface94cy
komentarz
komentarz

No dobra o gta 4 to sobie pomaze a co z pesem 2010?
A jak plyte glowna i procka , grafe i ram to jakie? Budzet to powiedzmy 2000zl.

maniekoo
komentarz
komentarz (edytowane)

[b] scarface94cy[/b], Zmieniając MoBo, CPU, GPU i RAM to praktycznie masz nowy komputer. :) A jeśli chodzi o to co musisz zmienić, aby działał Ci PES 2010, jeśli wystarczą Ci wymagania minimalne, to wystarczy, że dokupisz do swojego komputera jedną kostkę ram'u 1GB. W prawdzie ta gra wymaga w minimalnie 1GB RAMu, a ty masz dwie kości 512 i 256, wystarczy, że wyjmiesz 256mb i wstawisz 1gb, a będziesz miał te 512 zapasu. :)

Wisnia123
komentarz
komentarz

jesli mozesz wydac na te rzeczy 2000zł to kup nowe czesci wszystkie bo za 2 tyś coś tam złozysz a i Gta4 kto wie moze by poszła. Gta4 lubi miec czterordzeniówki, ale u znajomych na dwu też chodził z grafą 9800GT 512MB. i 4 GB ram. pomyśl o tym, może nie warto inwestować już w ten komputer?

scarface94cy
komentarz
komentarz

No ale tak sobie mysle ze to chyba lepiej sobie jednak kupic playaka i jakis LCD z HD(powiedzmy 21 cali) i tez wyjdzie 2000 zl.

krotek
komentarz
komentarz

jak juz zdecydujesz, to mysle, ze warto poszukac ram w internecie. nie oszukujmy sie, ale w realu sa duzo drozsze. allegro jak wiadomo, trzeba szukac. ja tutajznalazlem katalog tez z ogloszeniami http://komputery.hiperogloszenia.pl/pamieci/

scarface94cy
komentarz
komentarz

No w realu jest duzo drozej.Dzisiaj bylem zobaczyc i 1gb ddr 400mhz kosztuje 60 euro(na cyprze mieszkam) czyli okolo 250zl.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.