x-kom hosting

nie dziłjący ocz w dualu

ziarno_1984
utworzono
utworzono

Witam kupiłem pamięć ocz 800MHz CL4 i po włożeniu w dualu komp się włącza ale nic nie startuje i kupiłem również E8600 .
Mój sprzęt to Gigabyte EP31-DS3L / C2D E8600 / Geforce 9600 GT 512 MB / OCZ 4 GB Dual 800 MHz / Samsung SP2504C 250GB + WDC 150 GB / DVD - RW ( LG ) / BeQUIET Pure Power 530W/

jay007
komentarz
komentarz

witam.

przetestuj ta pamiec memtestem+ Byc moze pamiec jest wadliwa.

--
pozdrawiam.

ziarno_1984
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziś kompa sprawdzałem też w single i jest to samo patrzyłem na działającym Kingmaxie 1 gb i też nic komp startuje ale tylko czarny obraz. Gdy się załaduje to w grach nic się nie wiesza nic się nie przegrzewa a i w procesorze jest ustawione napięcie 1.20 to nie jest za mało? A w ocz ma napiecie 1.9 .

Edytowane przez ziarno_1984
MidnightTomi
komentarz
komentarz

Musze cie zmartwić ale twoja płyta obsługuje tylko kostki po 1 GB :huh:

ziarno_1984
komentarz
komentarz

Tak wiem ja mam 4x1 GB Ocz

MidnightTomi
komentarz
komentarz

a jak sprawdzałeś w single chanel to wkładałeś jedną kość czy dwie ? bo już się pogubiłem myślałem że masz 2 kości po 2 GB :huh:

ziarno_1984
komentarz
komentarz (edytowane)

Wkładałem pamięć 2x1 GB w dualu to komp odpalił,grałem w grę nic się nie przycinało jak wyłączyłem kompa,po ponownym włączeniu wszystkie wiatraki chodziły,ale się nie ładował czarny ekran był.W single parę razy załapało,ale nie zawsze.Na starej pamięci Kingmaxa 1GB jest to samo,która działa na 100%. Pojedyńczo pamięć też nie działa.Nie wiem czy to jest wina pamięci czy procesora albo płyty głównej?

Edytowane przez ziarno_1984
MidnightTomi
komentarz
komentarz

Moim zdaniem prędzej płyty głównej, miałem kiedyś płytę gigabyte i też obsługiwała 4 GB ram niby ale cały czas były problemy bo na jednych ułożeniach kostek monitor się nie włączał na jeszcze innych czytało mi 1 GB mimo że było 4 GB więc po długim testowaniu wsadziłem 3 kostki i dopiero wszystko było Oki, spróbuj włożyć tak trzy kości i sprawdzić czy zadziała. A jeśli dalej nie, to może masz jakiegoś zioma u którego mógł byś sprawdzić te ramy ? wtedy jak by działały to miał byś pewność że to płytka główna ma jakiś problemy z udźwignięciem tych ram .

ziarno_1984
komentarz
komentarz

3x1 ani 2x1 też nie daje rady.Jak sprawdzę pamięci ku kogoś to dam znać.A co sądzisz o procesorze czy może mieć coś z tym wspólnego.

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Raczej procek nic do tego nie ma, mógł by się jedynie przegrzewać i wyłączać kompa albo nie pasować do płyty głównej, a przed zakupem sprawdziłeś czy pasuje ? Ale raczej tak bo mówiłeś że na starej kości wszystko działa. Aha i jeszcze jedno mi przyszło do głowy, możesz ustawiać w Biosie napięcie ram ? może masz za duże albo za małe.

  • 2 tygodnie później...
ziarno_1984
komentarz
komentarz (edytowane)

napięcie ram było 1.9 ale i próbowałem 2.0 i 2.1 i to samo. A jakie powinno być napięcie od ocz platinium rev.2 800 MHz

płytę główną mam nową i mam to samo nie chce się załadować komp jest czarny ekran z inną pamięcią też próbowałem i to samo nawet do biosu nie wchodzi

mam płytę asusa teraz

procesor był sprawdzany w serwisie i wyszło że jest sprawny , pamięć i płyta główna jest walnięta .Procesor sprawdzali że jest dobry a pamięć działa tylko pojedynczo.
W tym serwisie chyba sobie w balona polecieli .

Edytowane przez ziarno_1984
  • 1 miesiąc później...
ziarno_1984
komentarz
komentarz

Wczoraj brałem procesor Q6600 od Braciaka i okazało się że ta walnięta nowa płyta działa tak samo jak i pamięć też jest sprawna . Wiem że na pewno obsługuje płyta pamięć i procesor czy jest możliwe że mimo pisze na stronie obsługę tego procka to i tak może go nie ciągnąc ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.