x-kom hosting

problem z zawieszaniem kompa

as28
utworzono
utworzono

Może ktoś coś podpowie:
Mam problem z nowym komputerem, nieoczekiwane zawieszanie. Wymieniłem zasilacz na nowy dobrej marki, pamięci z goodmemory na kingstona, dodałem ekstra wentylację i nic. Temperatury w normie.
Nie przechodzi testów 3DMark5 (4, 5 przeładowań i zawiesza się)
Goldmemory zawsze zatrzymuje się na 211/369 teście
Prim95 nie przechodzi torture testów (np. blend) ale nie ma problemów gdy testuję tylko obciążenie procesora
Testy w evereście przechodzi dla procesora ale wiesza się na testu dla cache i memory

Płyta główna:
Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300, 2500 MHz (7.5 x 333)
Nazwa płyty głównej Asus P5Q SE2 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Mikroukład płyty głównej Intel Eaglelake P45
Pamięć fizyczna 2048MB
DIMM2: Kingston 2G-UDIMM Pamięć Kingston HyperX DDR2 2x1024MB 1066MHz CL5 5-5-5-15)
Typ BIOS'u AMI (03/31/10)
Port komunikacyjny Communications Port (COM1)

Ekran:
Karta wideo ASUS EAH5450 Series (1024 MB)
Karta wideo ASUS EAH5450 Series (1024 MB)
Akcelerator 3D ATI EG Cedar Pro
Akcelerator 3D ATI Radeon HD 5450 (Cedar)
Monitor BenQ G920WL [19" LCD] (53A07622026)

Multimedia:
Karta dźwiękowa ATI Radeon HDMI @ ATI Cedar/Park - High Definition Audio Controller
Karta dźwiękowa VIA VT1708S @ Intel 82801JB ICH10 - High Definition Audio Controller

Cold
komentarz
komentarz

Sprawdź pamięci memtestem, czy aby na pewno są sprawne. Jeśli tak spróbuj obniżyć taktowanie pamięci do 800MHz lub 667MHz.

as28
komentarz
komentarz

Memtest przechodzą bez problemu.

bartek1994
komentarz
komentarz

pare razy tez tak mialem
to co pomagalo to:
wyjmij ramy i sproboj pochodzic na jednej kosci jezeli bedzie dobrze to wloz druga.
byc moze kupiles "trafione"
wiec sproboj pobawic sei z "wyjmowaniem ich"
mozliwe ze pomoze ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.