x-kom hosting

[Rozwiązany]Word- problem z językiem (sam przestawia)

prittstick
utworzono
utworzono

Witam.
Mam problem z wordem, który doprowadza mnie do szłau! :(
otóż...
Wszystko było ok, musiałam wyjechac, zakupiłam laptopa, nie miałam tam worda i pisałam na wordpadzie (i probowałam na abiwordzie, ale zostałam przy pierwszej opcji). Pisze dużo i robiłam masakrycznie duzo błędów, prawie w każdym słowie i tak sobie zapisywałam z zamiarem, ze po powrcie przekopiuje na worda i będę poprawiac.
No i dziś sobie zainstalowałam worda, przekopiowałam i...
Zarówno na laptopie jak i na normalnym komputerze mam problem ze sprawdzaniem pisowni i ustawieniami jezyka.
Cały tekst zaznacza sie na czerwono, ale jezyk ustawiony to angielski. Wiec poprawiam na Polski (w tym menu głównym ustawiam jezyk polski), poprawia sie ten jeden wyraz na Polski, po czym każdy nastepny na angielski. Wiec zmieniam język w tym okienku (taka ksiązeczka przekreslona na czerowo) sprawdzania pisowni. To samo. ustawiam język Polski jako domyślny, to samo. Zaraz znowu sie samo przestawia na angielski. odznaczam nawet "wykrywanie automatyczne języka", nawet desperacko kombinowałam z niesprawdzaniem pisowni. I ciągle to samo. co ustawie na Polski na wszelkie mozliwe sposoby to sie zaraz samo przestawia na angielski.
Dodam, ze tekst pisany na wyjezdzie skopiowałam do dokumentu word (poczatek tego tekstu, kilka stron które napisałam w domu) i ten pierwotny tekst napisany w domu jest z ustawionym językiem polskim, ale juz tekst dokopiowany (ten pisany na wyjezdzie) ma te akcje ze zmiana języka.
Stwierdziłam, ze może było tam tyle błędów, że może word sobie z tym nie poradził i oszalał :D Wiec poprawiłam cały tekst, skopiowałam, wkleiłam, ale nadal to samo.
jak ja mam to naprawic? zeby ta cholerna korekta gramatyki była po polsku a nie ciagle sama sie zmieniała na angielski? probowalam juz chyba wszystkiego...

Boze, obiecuje, że juz nigdy nie zrobie błędu, będe pisac z polskimi znakami i na bierzaco poprawiac teksty, tylko niech mi ktoś pomoże to dostaje pierd***a! :D:o


z góry dziekuję i pozdrawiam :)

Mateusz J.
komentarz
komentarz

Nie będę się rozpisywał, ciocia MS ma gotowe rozwiązanie: http://support.microsoft.com/kb/292106/pl

prittstick
komentarz
komentarz (edytowane)

dziękuje bardzo zaraz wypróbuję :)
Przepraszam za tak głupie pytanie, ale dla mnie na prawdę jest to skomplikowane, starałam sie jak umiałam szukać po sieci rozwiązania, dlatego zwroty typu wujek google czy ciocia MS prosze sobie darować. (jeśli źle zrozumiałam aluzję, przepraszam)

jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.